Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İran'la ortaklık kurdu

Giriş Tarihi: 10.5.2015
İran'la ortaklık kurdu

CNR Holding, İran ve Çin ile ortak şirket kurdu. Şirketin sahibi Ceyda Erem, "15-18 Ekim'de İstanbul'da İran ihraç ürünleri için bir fuar düzenleyeceğiz. Bir bakıma İran Expo'su olacak" dedi

CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, İran ve Çin ile ortak şirket kurduklarını belirterek "15- 18 Ekim'de İstanbul'da İran ihraç ürünleri için bir fuar düzenleyeceğiz. Bir bakıma İran Expo'su olacak" dedi. Düzenledikleri her fuara 2008 krizinden etkilenmeyen İran'dan yoğun ziyaretçi geldiğini anlatan Erem, "İran son yıllarda bizim ihracatçılarımız için de önemli bir pazar haline geldi. Onlarla ticarette yeni projeler üzerinde çalışıyoruz. Çin ile de ortak şirket kurduk. Çinliler de Türkiye üzerinden Avrupa'ya açılmak istiyor. İki ülke arasındaki ticaretin dengeli şekilde gelişmesine katkı sağlamak istiyoruz" diye konuştu.

SEKTÖR YÜZDE 30 BÜYÜYOR

5 yıl önce yılda 25 fuar düzenlediklerini, şu anda bu sayının 44'e çıktığını anlatan Erem, "Fuarların büyük çoğunluğu her yıl yüzde 15-30 büyüyor. Ortaklık teklifleri de çok fazla. Türk fuarcılık sektörünün büyümesinde başta Almanya'dakiler olmak üzere Avrupa'daki fuarların küçülmesi etkili oluyor. Türk fuarcılık sektörü büyüdükçe firmalar ve satın almacılar Türkiye'ye yöneliyor" değerlendirmesinde bulundu. 7 Haziran'da yapılacak seçimler öncesinde ekonominin 'durgun' olduğuna yönelik söylemlere katılmayan Erem, "Biz seçim filan hissetmiyoruz. İşlerimiz iyi gidiyor" dedi. Emlak'15 Fuarı için bu yıl 'yatırımcı fonları' da davet ettiklerini söyleyen Ceyda Erem, "Bizim fuarımız hem gayrimenkul satın almak isteyen yabancılar için hem de projelere ortak olmak isteyen yatırım fonları için bir buluşma noktasına dönüşüyor" diye konuştu.

TÜRK FUARLARINA ALMAN MODELİ GETİRİLSİN
Türkiye gibi hızlı gelişen ülkelerde sektörün büyüme potansiyelinin çok yüksek olduğunu anlatan Erem, şunları söyledi: "Fuarcılıkta Almanlar gerilese de en iyi modeli kurmuşlar. Dünyanın en büyük fuarlarını yıllarca onlar düzenledi. Çünkü kendi şirketlerine, ülkelerindeki fuarlara katılması için teşvik verdiler. Bu destekler hem fuarları büyüttü hem şirketlerin ihracatını artırdı hem de ülkenin turizm gelirleri yükseltti."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İran'la ortaklık kurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN