Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yi teslim et borcundan kurtul

1.3 milyon 'lunun larının silinme yöntemi belirlendi. Genelgeye göre, ile müracaat edenlerin borçları hemen silinecek, emeklilik ve hastane hizmetleri açılacak.

Giriş Tarihi: 11.5.2015 10:05 Güncelleme Tarihi: 11.5.2015 12:01
Dilekçeyi teslim et Bağ-Kur borcundan kurtul
Devlete borcu olduğu için emekli olamayan ya da hastane hizmetlerinden yararlanamayan 1.3 milyon 'lunun larından kurtulması için yapılacak işlemler belirlendi. Sosyal Güvenlik Kurumu (), yayımladığı genelge ile borcun nasıl silineceğini açıkladı. Böylece borcu olan vatandaşlar için süreç de başlamış oldu. Genelgeye göre; şirket ortakları da dahil tüm 'lular borç sildirmeden yararlanabilecek. Tarım Bağ-Kur'luları ve esnaf da kapsamda olacak. Borçları sildirmek için en önemli şart ise borç süresinin en az 12 ay olması. Buna göre, 30 Nisan 2015 tarihi itibariyle geriye doğru en az 12 ay borcu olan her Bağ-Kur'lu, borcunu tamamen sildirebilecek. 12 aydan daha az borcu olanlar ise yasadan yararlanamayacak ama onlar da borçlarını yapılandırarak taksitler halinde ödeyebilecek.

İSTEYEN TEMMUZ'U BEKLER

Borçları sildirmek için 3 aylık bir süre öngörüldü. Bu süre 31 Temmuz 2015'te sona erecek. Bu tarihe kadar borcunu ödemeyen, yapılandırmayan herkes sildirme işleminden yararlanacak ve kurum kendiliğinden borçları silecek. Borçlarla birlikte hizmetler de dondurulacak ve ileride istenirse yeniden para ödenerek emeklilik hesabına katılacak. Ama ödeme yapılırken o zaman geçerli olan asgari ücret baz alınacak.

ARKADAŞINA GÖNDER
Dilekçeyi teslim et Bağ-Kur borcundan kurtul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN