Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'En büyük eserimiz'

Giriş Tarihi: 11.5.2015
'En büyük eserimiz'
MÜSİAD Başkanı Nail Olpak'ın ve kurucu başkanların sözbirliğiyle 'en büyük eserimiz' dediği Genç MÜSİAD, 4 bin üyesiyle geleceğe hazırlanıyor. Genç MÜSİAD Başkanı Yavuz Fettahoğlu, "Başkanlığı'nı icra etmekten şeref duyduğum Genç MÜSİAD, 2002 yılında, Türkiye'ye karşı sorumluluğunun ciddiyetine vakıf olan MÜSİAD'lı büyüklerimizin teşebbüsüyle kurulmuş, bugün itibariyle yurtiçinde 38, yurtdışında 13 şube ve 3 temsilciliğine bağlı toplamda 4 bine yakın üyesiyle 18-30 yaş aralığında müteşebbis gençten oluşan dev bir gençlik kuruluşudur" dedi.

TOPLAM 4 BİN ÜYEMİZ VAR
Genç MÜSİAD'ı, "Medine Pazarı'nın heyecanıyla, helal rızık tabanlı adil bir ekonomik düzen için kökü ezele uzanan medeniyetinin değerlerine sadık kalarak, bu değerleri günümüzün ihtiyaçlarıyla harmanlayan, yüksek ahlak, yüksek teknoloji vizyonuyla yenilikçi üretim ve bilimsel gelişimi hedefleyen dinamik bir kardeşlik topluluğu" olarak tanımlayan Fettahoğlu, Genç MÜSİAD'ın kurulduğu tarihten itibaren 3 bin 500'ün üzerinde ses getiren yerel ya da uluslararası organizasyon düzenlediğini, binlerce başarılı girişime vesile olduğunu vurguladı. Fettahoğlu, bu girişimler sonucunda yüz binlerce vatandaşa istihdam oluşturduklarını söyledi. Fettahoğlu, "Bu niteliğimizle coğrafyamızın en aktif gençlik STK'larının arasında yer alıyoruz" diye konuştu.

GİRİŞİMCİLİK TEKRAR TANIMLANIYOR
Çalışmalarını bu yıl üç ana başlık altında yoğunlaştıracaklarını söyleyen Fettahoğlu, bunlardan ilkinin girişimcilik kavramının yeniden tanımlanması olacağını belirtti. Fettahoğlu, "Girişimcilik kavramının içinde duyamadığımız, emek, tecrübe, usta-çırak ilişkisi gibi medeniyetimize ait çok önemli öğelerin girişimcilikle anılmaması bizi dertlendiriyor. Biz de bu yıl MÜSİAD'ın ve medeniyetimizin değerleriyle kaybettiğimiz bu değerli unsurları girişimcilik kavramına tekrar kazandırmak için çaba sarf edeceğiz" ifadelerini kullandı. "İkinci başlığın bu çalışmamızı destekleyici bir proje olan 'sürekli staj' olarak adlandırılan üniversiteli yükseköğrenim gören genç kardeşlerimizi tecrübe etmek ve uzmanlaşmak istedikleri alanlarda erken yaşlarda buluşturmak için pilot çalışmalarımız olacak" diyen Fettahoğlu, gençleri ahlaklı girişimcilikle buluşturabilmek için lise ve ortaokullara giderek çalışmalara başlayacaklarının bilgisini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'En büyük eserimiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN