Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hollanda'da ile Türkiye'nin işadamları buluşturan proje

Hollanda’da ticaret ve yatırım yapan Türk şirketlerinin işlerini kolaylaştıran Hollanda Hukuku Projesi, alanında uzman avukatlardan kurulu MANZ Legal ve mali işlerde markalaşmış Coney Tax Experts’in bir araya gelerek oluşturduğu proje, Hollanda ile ticaret yapan şirketlere tüm hukuki ve vergisel sorunlarda danışmanlık yapmaktadır.

Giriş Tarihi: 11.5.2015 14:43
Hollanda'da ile Türkiye'nin işadamları buluşturan proje
Türkiye ile Hollanda arasındaki ticari ilişki, dört asır öncesine dayanmaktadır. Son on yıl içerisinde ülkeler arasındaki ticari ilişki üç katına çıkmış ve Hollanda Türk yatırımcı ve iş adamlarının ilgi odağı olmuştur. 400 yılı aşan ticari bağın sonucu olarak Hollanda, Türkiye'nin dünya çapında en çok yatırım yaptığı ülkelerin başında gelmeye başlamıştır.

Avrupa piyasalarına doğrudan dahil olmayı mümkün kılan ideal konumu, yatırıma açıklığı, merkezi yapısı, ticari hareketliliği, sabit ve esnek iş piyasası, yüksek eğitimli ve çok dilli iş gücü Hollanda'yı, Türk iş adamları ve yatırımcıları için cazip kılmaktadır. Buna ek olarak, Hollanda hukuk sistemi, Avrupa genelinde hızlı, etkin ve makul maliyetli çözümler sunması ve vergi anlaşmaları bazında, çeşitli kolaylıklar sağlayan ve dünya çapında en kapsamlı ağa sahip olması ile bilinmektedir.

Kısacası Hollanda sunduğu olanaklarla uluslararası piyasa ile Türkiye'deki şirketler arasındaki geçit görevini en kusursuz biçimde yerine getirmektedir. Bu noktada, Hollanda Hukuk Sistemi hakkında bilgi verebilecek ve güvenilir bir ortak olabilecek oluşumlara duyulan ihtiyaç ortaya çıkmaktadır. Alanında uzman avukatlardan oluşan MANZ Legal ve mali işlerde markalaşmış Coney Tax Experts, işte bu ihtiyacı karşılamak adına bir araya gelerek projeyi oluşturdular.


Güvenilir ve Yetenekli Bir Ortak
MANZ Legal ve Coney Tax Experts, Hollanda'da hali hazırda ticari iş icra etmekte olan veya bu amacı taşıyan Türk işletmecilerle çalışmayı hedeflemektedir. Hollanda içinde veya aracılığıyla ticaret yapan firmalara, karşılaşabilecekleri tüm hukuki ve vergisel sorunlara ilişkin gerekli bilgileri sağlamakta ve danışmanlık hizmetinde bulunmaktadır. Hollanda'da alacakların toplanmasından mali yükümlülüklerin yerine getirilmesine, bir şirketin kurulumundan yeniden yapılandırılmasına kadar atılacak her adımla ilgili destek sunmaktadır. Bu şekilde yurt dışında iş yapmanın zorlukları, Hollanda'da güvenilir ve yetenekli ortaklara sahip olma yoluyla aşılmış olmaktadır.

Yabancı yatırımcı ve işletmelere Ticaret ve Sözleşmeler Hukuku ve Vergi Hukuku alanlarında mümkün olan en iyi hizmeti sunabilmek adına uzmanlık alanlarını birleştiren MANZ Legal ve Coney Tax Experts çok sayıda avukat ve vergi uzmanlarından oluşan bir kadroyla hizmet vermektedir. MANZ Legal ve Coney Tax Experts, Hollanda'da yabancı yatırımcı ve girişimcilere rehberlik etmekte, Hollanda'da bulunan Türk şirketleri adına dava başlatmakta ve Şirket Hukuku sorunlarında danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Türkiye'de yatırım yapmak isteyen veya üretim yapan Hollanda şirketleri de yardım almak için MANZ Legal ve Coney Tax Experts şirketlerine başvurmaktadır.

Hollanda'da Türkçe Hizmet ve Danışmanlık

Hollanda Hukuku Projesi'ni çok farklı kılan bir özelliği de Türk yatırımcı ve iş adamlarına tüm süreç boyunca yazılı ve sözlü olarak mükemmel bir Türkçe ile hizmet sağlayabilen ve hukuki danışmanlıkta bulunan bir kadroyu ikame etmesidir. Proje; MANZ Legal'in kurucu ortaklarından Akın Alan ve İstanbul Barosu'na kayıtlı bir Türk avukatın da yer aldığı Turkish Desk (Türk Masası) departmanına sahip bulunmaktadır. Bu şekilde Türk girişimci ve işletmecilerinin ticari işlerinin Hollanda'da kurulumunda herhangi bir dil engeline takılmasının önüne geçmekte, ticari işlerin devamlılığı ve güvenliği için gerekli tüm sözleşmeleri hazırlayabilmekte, yasal veya vergisel bir anlaşmazlıkla karşılaşıldığında ilgili mahkemede yargısal süreçleri başlatıp devam ettirebilmekte, vergi daireleriyle iletişime geçerek söz konusu sorunu çözüme ulaştırabilmektedir. Dil unsurunun bir engel teşkil etmemesi adına hizmetlerini Türkçe, İngilizce ve Hollandaca sunmaktadır.
Hollanda Hukuku ve mali düzenlemelerinde derin bilgi ve yüksek deneyime sahip olan ekip, mevcut Türk avukat kadrosuyla da Türk Hukuku ve mali düzenlemelerine yabancı değildir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollanda'da ile Türkiye'nin işadamları buluşturan proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN