Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MÜSİAD'ın onur tablosu

MÜSİAD'ın genel başkan ve yönetim kurulları, sıkıntılı dönemlerdeki dik duruşlarıyla anılıyorlar. Üyeler, liderlerin derneği ileri götürdüğünü söylüyor

Giriş Tarihi: 11.5.2015
MÜSİAD'ın onur tablosu
İstanbul sermayesinin ekonomiye hakim olduğu 1990'lı yıllarda 'büyümek isteyen' ve bunun için de işbirliğinin zorunlu olduğunu gören bir avuç işadamının 9 Mayıs 1990'da kurduğu MÜSİAD, bugün 'hedef için her yol mubah' yöntemini uygulamadan da yatırım yapmanın ve para kazanmanın mümkün olabileceğini gösterdi. MÜSİAD'ın yönetim kurulları da dahil liderlik kadrosu 'meşru kazanç ve meşru harcama' ilkesini benimseyerek üye alımında da bu düstura riayet edenleri kabul eden anlayış, MÜSİAD'ı bugünkü etkin konumuna getirdi. Bugün 11 bini aşan MÜSİAD üyeleri derneğin yönetim kadrolarının temsiliyet kabiliyetlerinin yüksek olduğunu belirtiyor. Üyeler, yönetim kurullarında 5 çalışanı olan şirket sahibiyle, 100 çalışanı olanın yönetim kurulunda görev yaptığını, bunun da kurum içinde her kesimin temsil edilebilmesini sağladığını vurguluyor.
Derneği bugüne taşıyan genel başkanlar

Erol Mehmet YARAR Kurucu Başkan (1990-1999)

1960 yılında Ankara'da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Bölümü'nü 1981 yıIında bitirdi. ABD'de EImira Colleqe'de sistem analizi alanında eğitim gördü. Gıda, kimya, iş makineleri ve dış ticaretle iştigal eden Erol M. Yarar, Lezzo A.Ş., 404 A.Ş. ve Rozi A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanı.

Ali BAYRAMOĞLU Başkan (1999-2004)

1958 yılında Rize'de doğdu. Başkanlıktan önce 9 yıl MÜSİAD'ın Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Bayramoğlu, halen Yüksek İstişare Heyeti üyeliği görevini yapıyor.

Doç. Dr. Ömer BOLAT Başkan (2004-2008)

30 Ağustos 1963 tarihinde Istanbul'da doğdu. İlk-orta-ticaret lisesi tahsilini İstanbul'da yaptı. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü'nden 1984'te mezun oldu.Yüksek lisans eğitimini Avrupa entegrasyonu alanında Hollanda-Amsterdam Üniversitesi Avrupa Enstitüsü'nde tamamladı. Ayrıca Almanya-Kiel Üniversitesi Dünya Ekonomisi Enstitüsü'nün yüksek lisans düzeyindeki uluslararası ekonomi ve işletme programından mezun oldu.

Ömer Cihad VARDAN Başkan (2008-2012)

1962 yılında Sakarya Hendek'te doğdu. 1983'te İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 1986'da yüksek lisans çalışmalarını Amerika Ohio State Üniversitesi İmalat Mühendisliği alanında tamamladı. Türkiye'ye döndükten sonra ilk olarak Kale Grup'ta Stinger füzelerinin bazı parçalarının üretimiyle ilgili CAD/ CAM proseslerinin geliştirilmesinden sorumlu oldu. 1991 başında halen ortağı olduğu ve genel müdürlüğünü sürdürdüğü endüstriyel alan ve proses ısıtma sistemleri konusunda faaliyet göstermekte olan Çukurova Isı Sistemleri adlı aile firmasının kuruluşunda yer aldı.

Nail OLPAK Başkan (2012 -)

1961'de Burdur'da doğdu. 1977'de Aydın Lisesi, arkasından da, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisans eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi'nde enerji alanında tamamladı. İş hayatına Umar Makine A.Ş.'de mühendis olarak başladı. Son olarak üstlendiği Cankurtaran Holding Başkan Yardımcılığı görevinden kendi arzusuyla ayrılarak, iki arkadaşıyla birlikte NORA Elektrik Malzemeleri A.Ş. şirketini kurdu. Halen, söz konusu şirketin yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MÜSİAD'ın onur tablosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN