Türkiye'nin en iyi haber sitesi

a seçimden sonra zam yapılacak mı?

canlı yayınında Murat Akgün'ün sorularını yanıtlayan Enerji Bakanı , fiyatlarına seçimden sonra da zam yapmayı düşünmediklerini belirtti. Mazot fiyatlarının 12 kuruş zamlandığı iddialarını yalanlayan Yıldız, muhalefet partilerinin vaatlerini ise gerçekçi bulmadığını belirtti.

Giriş Tarihi: 12.5.2015 16:21 Güncelleme Tarihi: 12.5.2015 18:08
Doğalgaza seçimden sonra zam yapılacak mı?

MAZOTA 12 KURUŞ DEĞİL, 1 KURUŞ ZAM GELDİ

1,41 rafineri çıkışı 1,42'ye çıkmıştır. TÜPRAŞ'a sorduğumda 'Bir yanlışlık var 12 kuruş yapılmadı, tam tersi 1 kuruş yapıldı' dendi. Eğer bunun üzerinden olumsuz bir hava oluşturmaya çalışanlar varsa, bir gazete haberi ile başladı bu, bunun yanlış olduğunu söylemek isterim.

A SEÇİMDEN SONRA DA ZAM YOK

Çok açık ve net bir şekilde maliyetimizin artışı söz konusu. Rusya Federasyonu'ndan aldığımız %10.5'lik indirim varken aynı süre içersinde dövize %18 zam geldi. Bunu diğer yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarımızla, diğer projelerimize balans ederek vatandaşımıza bunu sirayet
ettirmeyeceğiz.

MUHALEFETİN VAADLERİ GERÇEKÇİ DEĞİL


Muhalefet partilerinin elektrik, yakıt ve doğalgaz fiyatları ile ilgili vaatlerini ise "uçuk vaadler" olarak değerlendiren Enerji Bakanı 'Elektriği bütün vatandaşımıza bedelsiz kullandırabilirsiniz, ufak bir detay var tabi 60 milyar TL'nin üzerini çizeceksiniz, elektriği bedelsiz dağıtacaksınız. Bunu söyleyenler var, yalnız doktorlara sordum bunun sağlığa bir zararı olmadığını söylediler, atıp tutmanın.' dedi.

TÜRK GEMİSİNİN BOMBALANMASI BARBARLIK


Türkiye'nin Akdeniz'de özellikle büyük bir problemin içine çekilmeye çalışılmasını son derece yanlış buluyorum ve bunu büyük bir barbarlık olarak görüyorum.

DARBE İLE ANAYASA ÜZERİNDEN HESAPLAŞILMALI


Kenan Evren'in yalnızca hukuken Yargıtay'da onanmamış kararı, kendisinin Cumhurbaşkanlığı sürecinde böyle bir törene mani hal getirmediğini öğrendik. Ama halkımızın vicdanında, yüreğinde bu tören yapılmamıştır. Anayasa üzerinden hesaplaşmak lazım, asıl özünde olan budur, bunu yapmak lazım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğalgaza seçimden sonra zam yapılacak mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN