Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ye 12 milyon liralık yatırım

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, yıllarca terör olaylarıyla anılan 'ye 11 milyon 700 bin liralık iki feribot hibe etti.

Giriş Tarihi: 13.5.2015 17:31
Tunceli'ye 12 milyon liralık yatırım
Çözüm Süreci'nin etkisiyle 'de doğa gezileri ve mavi turlara ilgi arttı. Doğa tutkunları, terör nedeniyle yıllardır gidilemeyen bölgeleri keşfetmenin heyecanını yaşıyor.

Yörede turizmin canlanması için yürütülen çalışmalar kapsamında, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hibe edilen "Murat" ve "Bayram Baba" adlı feribotlar, 'nda suya indirildi.

Pertek Belediye Başkanı Recai Vural, feribotlardan "Murat"ın Pertek Belediyesi, "Bayram Baba"nın da Çemişgezek Belediyesi için inşa edildiğini söyledi.

Vural, feribotların hem turizm hem de araç taşımacılığı için önemli bir ihtiyaç olduğuna işaret ederek, "Feribotların hibe yoluyla temin edilmesi bizi çok rahatlatacak. Çünkü ilçede gezi düzenlendiğinde boştaki feribotlardan birini kullanmak zorunda kalıyorduk. Bu da bizim için ekonomik olmuyordu. Feribotlar, ilçe turizmine ciddi katkı sağlayacak" dedi.

Vural, bir feribotun 100 yolcu ve 30 araç kapasiteli olduğunu belirterek, Bakanlık yetkililerine teşekkür etti.

Feribotlar, 16 Mayıs'ta hizmete başlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tunceli'ye 12 milyon liralık yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN