Vakıf Katılım Bankası 15 şubeyle yola çıkıyor

Giriş Tarihi: 13.5.2015
Vakıf Katılım Bankası 15 şubeyle yola çıkıyor

Vakıflar Genel Müdürü Ertem, Vakıf Katılım Bankası'nın bu ay içinde kurulacağını belirtti. 300 milyon $'lık sermayeyle kurulacak banka 15 şubeyle hizmete girecek

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 300 milyon dolar sermaye ile kurulması planlanan Vakıf Katılım Bankası için sona gelindi. Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem, bankanın bu ay içerisinde kurulacağını ve yıl sonuna kadar yurtiçinde 15 şubeyle hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

KREDİ İÇİN CİDDE'YE GİDİYORUZ

SABAH'a özel açıklamalarda bulunan Adnan Ertem, Vakıflar Genel Müdürlüğü öncülüğünde kurulacak Vakıf Katılım Bankası için yasal prosedürlerin neredeyse tamamlandığını söyledi. Ertem, banka için BDDK izninin önceden alındığını, Bakanlar Kurulu kararının da çıktığını hatırlarak, kurulum için gerekli krediyi almak üzere önümüzdeki günlerde İslam Kalkınma Bankası'nın genel merkezinin bulunduğu Cidde'ye gideceklerini ifade etti. Adnan Ertem, "Daha önce başvurumuzu yapmıştık. Bu da kredi teminiyle ilgili görüşmelerimizi içeren bir ziyaret olacak" dedi. Ertem'in verdiği bilgilere göre katılım bankasından sağlanan gelirin önemli bir kısmı Genel Müdürlüğün yürüttüğü restorasyon çalışmaları ve hayır işlerinde kullanılacak.

GENEL BÜTÇEDEN PAY YOK
Vakıfların genel bütçeden pay almadığına dikkat çeken Genel Müdür Adnan Ertem, öncelikle kurumun kendi gelir ve giderlerini karşılaması amacıyla böyle bir adımın atıldığını belirtti. Ertem, Vakıf Katılım Bankası'nın en geç yılsonu itibarıyla hizmet vermeye başlayacağını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vakıf Katılım Bankası 15 şubeyle yola çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN