Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanayide '3Y' dönemi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye Sanayi Strateji Belgesi'ni açıkladı. Işık, "Temel eksen, yerli, yenilikçi ve yeşil üretim" dedi

Giriş Tarihi: 14.5.2015
Sanayide '3Y' dönemi
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 2015-2018 dönemini kapsayacak Türkiye Sanayi Strateji Belgesi'nin vizyonunun, "Orta-yüksek ve yüksek teknolojili ürünlerde Afrika-Avrasya'nın tasarım ve üretim üssü olmak" şeklinde tanımlandığını bildirdi. Türkiye Sanayi Strateji Belgesi'nde temel eksenin "Yerli, yenilikçi ve yeşil üretim" (3Y) olarak esas alındığını vurgulayan Işık, "Dünya ve Türkiye'deki ekonomik gelişmelerin analizlerine dayanan ve katılımcı bir yaklaşımla hazırlanan Strateji Belgesi'nde 70 eylem yer alıyor. Bunların hayata geçirilmesinde tüm paydaşların yer alacağı uygulama, izleme ve değerlendirme mekanizması etkin rol alacak" dedi. Türkiye Sanayi Strateji Belgesi ve Lonca tanıtım toplantısında konuşan Işık, aynı zamanda ülke sanayisindeki bilgi ve iletişim eksikliğini büyük ölçüde giderecek olan Lonca Sanayi Web Portalı'nın da Türkiye için oldukça önemli olduğunu söyledi.

ÇARKLAR DÖNÜYOR
Türkiye ekonomisinin 2002'den bugüne kadar neredeyse hiç duraksamadan büyümeye devam ettiğini ifade eden Işık, bunda sanayi sektörünün rolünün çok büyük olduğuna dikkat çekti. Geçen hafta sanayi üretim verilerinin açıklandığını, yüzde 4.7'lik büyüme gerçekleştiğini hatırlatan Işık, "Bu bize, ülkemizde çarkların döndüğünü, sanayimizin büyümeye devam ettiğini gösteriyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanayide '3Y' dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN