Türkiye'nin en iyi haber sitesi

i incelemeye aldı

, fiyatlarındaki artışı inceliyor. Konuyu gündeme aldıklarını bildiren Kurum, fiyatlardaki yükselişin nedenlerinin araştırıldığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 15.5.2015 15:42
Rekabet Kurumu patatesi incelemeye aldı
, fiyatlarındaki artışı incelemeye aldı. Konuyu gündeme aldıklarını bildiren Kurum, fiyatlardaki yükselişin nedenlerinin araştırıldığını açıkladı.

Kurumdan yapılan açıklamada, "Son dönemde yazılı ve görsel basın yayın organlarında yayınlanan haber ve yorumlarda, ülkemizdeki patates fiyatlarının önemli bir artış eğiliminde olduğu ve bunun altında yatan nedenin rekabete aykırı uygulama ve davranışlar olabileceği ileri sürülmüştür" denildi.

Bunun üzerine Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli tarafından yapılan açıklamada Bakanlığın bu konuya ilişkin bir çalışma yürüttüğü yönünde bilgi verildiği hatırlatılan açıklamada, bu artışın gerekçelerinin araştırıldığına değinildi.

Rekabet Kurumu'nun açıklamasında, "Bu kapsamda bahsi geçen konu Rekabet Kurumu'nun da gündeminde olup, gerekliliği durumunda, 4054 sayılı Kanun'da yer alan önaraştırma ve soruşturma süreçleriyle konu daha detaylı olarak incelenerek, Kanun'un ilgili maddelerinin işletilmesi söz konusu olabilecektir" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rekabet Kurumu patatesi incelemeye aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN