Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan lulara iyi haber

Hasta ve Tüketicileri Koruma Derneği (BURTUKODER) Başkanı Kemal Arslan, yaptığı yazılı açıklamada, yeni bir içtihada imza atan ’ın, 3.300 TL’nin altındaki lar için alacaklılarının doğrudan icra takibi başlatamayacaklarına hükmettiğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 15.5.2015 15:14 Güncelleme Tarihi: 15.5.2015 15:38
Yargıtay'dan borçlulara iyi haber

Hasta Ve Tüketicileri Koruma Derneği Başkanı Kemal Arslan açıklamasında, "Alacaklının, ilk olarak tüketici hakem heyetine gitmesini öngören kararından en çok telekomünikasyon, enerji ve bankacılık sektörü etkilenecektir.

Bu durumda borçlu yurttaşlar takriben 7-8 ay gibi bir zaman kazanmış olacaklardır.Doğrudan icraya gidemeyen alacaklılar, anlaşmaya zorlanacakları gibi borçlular vekalet ücretinden de kurtulmuş olacaklardır. Alacak takip sistemini temelden değiştireceği biçiminde değerlendirdiğimiz bu gelişmeyi, taraflar arasında uzlaşma kültürünü de getireceği için olumlu bir adım olarak görmekteyiz" sözlerine yer verdi.

18.3.2015 tarihinden sonra 3.300 TL'nin altındaki ları için Tüketici Hakem Heyetine gidilmeden icra takibine uğrayan borçlu yurttaşların Burdur Hasta Ve Tüketicileri Koruma Derneği'nden hukuki yardım almak suretiyle, uğradıkları icra takibini durdurabileceklerini açıklayan Başkan Kemal Arslan, BURTUKODER olarak, halkın gözü kulağı ve sesi olmaya devam edeceklerini bildirdi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yargıtay'dan borçlulara iyi haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN