Ziraat Katılım pastayı büyütecek

29 Mayıs'ta faaliyete geçecek olan Ziraat Katılım Bankası'nın genel müdürlük binasının onarımında sona gelindi. Banka, pazarı büyütmeyi hedefliyor

Giriş Tarihi: 16.5.2015
Ziraat Katılım pastayı büyütecek
Kamu bankaları arasında ilk katılım bankası kurma iznini alan Ziraat Bankası, genel müdürlük binasını tamamlamak için son aşamaya geldi. Ziraat Katılım Bankası'nın, Paralel Yapı'nın bankası Asya Katılım'ın yarattığı tedirginlikle geçen yıl büyümede frene basan sektörü tekrar hareketlendirmesi ve büyütmesi bekleniyor. Ziraat Katılım'ın Sirkeci'de İTO binasına 100 metre mesafedeki 7 katlı genel müdürlük binasının mobilya, boya gibi çalışmaları tamamlandı. Halen 150 kişinin bilgisayar programlarının deneme çalışmalarını yaptığı binayı bir zamanlar Banca Di Roma kullanmış. Ardından Emlak Bankası'na oradan da Ziraat Bankası'na geçmiş. Bina uzun süre Ziraat Bankası'nın Bahçekapı Şubesi olarak hizmet verdi.

BU YIL 15 ŞUBE AÇILACAK

29 Mayıs'ta faaliyete başlayacak olan Ziraat Katılım, yıl sonuna kadar 15 şube açacak. Çalışan sayısı ise genel müdürlük de dahil olmak üzere 300 kişiye ulaşacak. Ziraat Katılım, mevcut pazardan pay almak yerine pastayı büyütmeye çalışacak. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın İTO Meclis Toplantısı'ndaki açıklamaları da bu yönde oldu. Babacan, "Ziraat Katılım, pazarı büyütecek. Yoksa zaten yüzde 5'lik bir alana kamunun girmesi ve özel katılım bankalarından pay almasını kesinlikle istemiyoruz. Faizle iş yapmak istemeyen esnafımız, çiftçimiz için şu anda bir seçeneğimiz yok. Devlet olarak görevimiz, tüm vatandaşlarımıza bu hizmetleri sunabilmek" demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ziraat Katılım pastayı büyütecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN