BMC’nin yeni araçlarına Tataristan ilgisi

Giriş Tarihi: 18.5.2015 07:54 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 10:03
BMC’nin yeni araçlarına Tataristan ilgisi

Dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen BMC’ye yurt dışından ilgi büyüyor. Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov, yeni işbirlikleri için BMC İzmir fabrikasında incelemelerde bulunacak.

Küllerinden doğan BMC'nin yeni araçlarına yabancı ilgisi başladı. Halen İzmir'in Pınarbaşı fabrikasında üretim yapan BMC'nin tesislerini ilk kez yabancı bir cumhurbaşkanı ziyaret edecek. Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, bugün fabrikaya gelerek hem yeni araçları üretim yerinde görecek hem de işbirliği imkanlarını BMC yönetimi ile biryikte ele alacak.

MİLLİ SİLAHLARIMIZ - GALERİ

Tüm iddialara en güzel cevap

Görüşmede Tataristan Cumhurbaşkanı Minnikhanov'a BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, BMC Yönetim Kurulu Üyesi Talip Öztürk, BMC İcra Kurulu Başkanı Bülent Denkdemir, Üretimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Öztürk ve Satış, Pazarlama ve Satış Sonrası Hizmetler Bölüm Yöneticisi Oya Tüzün eşlik edecek. 7 ay gibi kısa bir sürede ayağa kalkan BMC fabrikasında üretilen ürünlerin yabancı ülkeler tarafından büyük ilgi görmesi büyük önem taşıyor. Yurt dışından böylesine ilginin olması da,BMC'nin TMSF'den devralındığı dönemde ortaya atılan 'fabrikanın içini boşalttılar' iddialarına güzel bir cevap niteliği taşıyor.

BMC'nin Vuran, Toma, Zırhlı Otobüs, kamyon ve otobüs serilerine özellikle Ortadoğu, Orta Asya ve Afrika'dan talep büyüyor. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen IDEF Fuarı'nın da gözdesi olan bu ürünler bir çok ülkenin ve o ülkelerin orduları tarafından talep ediliyor. Geçmişte kötü günler yaşana BMC'de artık işler yoluna girdi. O günlerde evde bekleyen 1.000'e yakın işçi, üzerlerine 200 kişi daha eklenerek istihdam edidiler. BMC, dünya markası olma yolunda da hızla ilerlemesini sürdürüyor.

İlk siparişleri İDEF'te aldı

Geçtiğimiz haftalarda Savunma Sanayi fuarı İDEF'e; Kirpi, Otomatik Silah Kuleli Mayına Karşı Korumalı Aracını, TOMA, Zırhlı Otobüsünü, VURAN ve BMC Taktik Tekerlekli Çekici Aracı ile katılan BMC burada ilk siparişlerini de aldı. BMC İcra Kurulu Başkanı T.Yasin Öztürk, fuarda ürünlerin tanıtımını yaparak ilk siparişleri aldıklarını söyledi. Öztürk bugüne kadar BMC'ye 750 milyon liralık yatırım yapıldığını da belirterek "Toplamda firmanın maliyeti 1.7 milyar TL'ye geldi. Bu paranın geri dönüşü en az 10 yılda olur" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BMC’nin yeni araçlarına Tataristan ilgisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN