" halka çağrıda bulunsun"

İzmir'in Karaburun ilçesinde rüzgar enerjisi santralin açılış töreninde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldız, " madem 'yi Türkiye partisi yapmaya niyetlenmiş, kaçak elektrik konusunda halka çağrıda bulunsun" dedi.

Giriş Tarihi: 21.5.2015 13:55 Güncelleme Tarihi: 21.5.2015 14:16
Selahattin Demirtaş halka çağrıda bulunsun
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'nin (TANAP) ortağı olunmasına rağmen "Türk Akımı Projesi"nin geliştirilecek bir proje olduğunu, bununla ilgili Gazprom'la görüşmelerin devam ettiğini bildirdi.

"Türk Akımı'nın engellenmeye çalışılması"yla ilgili soruya bir Yıldız, "AB'nin, bir kısım ülkelerin fikirleri ayrı olabilir. Türkiye, milli duruşuyla kendine özgü çıkarlarını düşünerek proje üretiyor. Türkiye'nin menfaati söz konusu olduğunda, biz çok daha dikkatli oluyoruz. Türk Akımı, TANAP'ın ortağı olmamıza rağmen geliştirilecek bir projedir ve bununla ilgili Gazprom'la görüşmeler devam etmektedir" yanıtını verdi.

"Vatandaşlarımız tarafından rağbet edilmeyen vaatler"

Taner Yıldız, seçim sürecinde ucuz enerji ve 1,5 liraya mazot vaatleriyle ilgili soru üzerine de siyasetin saygınlığının korunması gerektiğini vurguladı.

Muhalefet partilerine, hem sektörle hem de vatandaşın ümidiyle oynamama çağrısında bulunan Yıldız, "Biz, ciddi bir iş yapıyoruz. Ülkeyi yönetiyor, Türkiye'nin büyümesini idare ediyoruz. Bu tür vaatlerin, vatandaşlarımız tarafından rağbet edilmeyen vaatler olduğunun bilinmesi lazım. Siz kalkıp da 1,5 liraya TÜPRAŞ'ın kapısından bidonlarla mazot satmayacaksınız, vatandaşın, çiftçinin ümitleriyle oynamayacaksınız" diye konuştu.

" ÇAĞRIDA BULUNSUN"

"Selahattin Demirtaş, kayıp kaçakların önlenmesiyle alakalı istismar ettiği Kürt vatandaşlara çağrıda bulunsun, hem kul hakkının hem devlet hakkının olduğunu söylesin. Kayıp kaçakları en aza indirmeyle alakalı beraber olalım. Madem ki Türkiye partisi olmak istiyorlar, yalnızca iki şehirde söyledikleriyle Türkiye partisi olunmaz. Siyasetin saygınlığının korunması adına, vatandaşların zekasına, sağduyusuna hürmet etmek adına, boş vaatlerde bulunmamalarını bir kez daha tavsiye ediyorum."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Selahattin Demirtaş halka çağrıda bulunsun"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN