Cruise'da İstanbul 3 yıldır birinci

Giriş Tarihi: 24.5.2015
Cruise'da İstanbul 3 yıldır birinci

İstanbul gemi turizminde birincilik koltuğuna oturduğundan bu yana Türkiye'yi büyümede öncelikli pazar ilan eden Royal Caribbean'in Türkiye Temsilcisi Tatlav, "İç pazarda da tur satışları artıyor" dedi

Turizm trendlerinin son dönemde parlayan yıldızı gemi seyahatleri oldu. Uygun fiyatlar, Istanbul'dan kalkan curise seferlerinin artması ve THY'nin dünyadaki destinasyon gücünün etkisiyle büyük çıkıs yapan gemi turizmi bu yıl rekora kosuyor. Seyahatlere en büyük ilgi ise is dünyasından geliyor. Özellikle de her yıl farklı ülke ve otellerde bayi toplantıları düzenleyen dev sirketler rotayı gemilere kırmıs durumda. Istatistiklere göre bundan iki yıl önce bir elin parmaklarını geçmeyen gemide bayi toplantıları bu sene yüzlerle ifade ediliyor. Son dönemde Türkiye'nin önde gelen çok sayıda sirketinin bayi toplantılarını gemi seyahatlerinde gerçeklestirdiklerini belirten Royal Caribbean Türkiye Iletisim ve Pazarlama Direktörü Cihangir Canıyılmaz, gemi seyahatlerinin bayi toplantıları için ideal seçim oldugunu ifade etti. Canyılmaz, söyle devam etti: "Bünyemizde barındırdıgımız dünyanın en yenilikçi ve büyük gemileri ile dünyanın tüm destinasyonlarında sirketlere özel geziler düzenliyoruz. Son bir yılda çok büyük firmalarla denize açıldık. Tam pansiyon konaklama imkânı ve dev toplantı salonlarımızın olması tercih nedenlerinden birkaçı."

ANKETTE İSTANBUL BİRİNCİ ÇIKTI

Curise turizminde dünyanın en büyük ağına sahip olan Royal Caribbean şirketi de artan potansiyel üzerine Türkiye'yi büyümede öncelikli pazar ilan etti. Şirketin bu kararı almasında en büyük etkenin kendi müşterileri ile yaptırdığı anketler olduğunu ifade eden Royal Caribbean İnternational Türkiye Temsilcisi Bülent Tatlav, "Her yıl 5 milyon kişi ile yapılan anketlerde müşterilere 'Bu yıl en fazla hangi şehri görmek isterseniz' sorusu soruluyor. İstanbul son 3 yıldır birinci çıkıyor. Bu tablo bizim Türkiye planlarımızı güçlendiriyor" dedi. Tatlav, fiyatların sanılanın aksine uygun olmasının da etkisiyle iç pazarda tur satışlarının arttığını ifade etti.

TÜRK ŞİRKETLERE YENİ PAZAR
Cruise gemilerine artan ilgi Türk şirketleri için farklı fırsatlar da barındırıyor. Özellikle İstanbul'a gelen cruise sayısının artması demek, geminin ihtiyaçlarının da Türk firmalardan karşılanması anlamına geliyor. Devasa gemilerin tüketim istatistikleri pazarın büyüklüğünü gözler önüne seriyor. Örneğin Quantum of the Seas gemisinde bir haftada 85 bin adet peçete katlanıyor, 440 bin fincan çay ve kahve servisi yapılıyor. 35 bin adet ekmek , 60 bin kilo meyve , 130 bin yumurta , 20 bin ton buz ve 85 bin adet bardak kola tüketiliyor.

150 İŞADAMI EN BÜYÜK GEMİYİ SEÇTİ
Dünyanın en büyük gemisi olarak bilinen 362 metrelik Allure Of The Seas de bu sene iş dünyasının tercihi oldu. Ekonomi ve sanat dünyasından 150'ye yakın isim bu yılki tatil tercihlerini bu gemiden yana kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cruise'da İstanbul 3 yıldır birinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN