Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhalefetin vaatlerini AK Parti zaten yapıyor

SETA Vakfı'nın 'seçim vaatleri' panelinde kaynaksız vaatlerin bütçe dengesini bozacağı belirtildi. Katılımcılar, muhalefetin abartılı vaatlerinin ülkeyi kriz dönemlerine çekeceğini vurguladı

Giriş Tarihi: 24.5.2015
Muhalefetin vaatlerini AK Parti zaten yapıyor
Siyasi partilerin seçim vaatleri Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı'nda (SETA) masaya yatırıldı. Panelde muhalefet partilerinin uçuk vaatlerinin Türkiye'yi yine kriz dönemlerine çekeceği belirtildi. CHP'nin vaadi olan bin 500 liralık asgari ücretin KOBİ'ler üzerinde ciddi maliyet artışı yaratacağı, bunun da işsizliği artıracağının altı çizildi. Panele Başbakanlık Ekonomi Başdanışmanı Prof. Dr. Emine Nur Günay, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Bolat, SETA Ekonomi Direktörü Selçuk Ünay ve Prof. Dr. Mustafa Çelen katıldı. Başbakanlık Danışmanı Günay, "Muhalefet partilerinin ekonomik vaatlerinin zaten AK Parti iktidarları tarafından yapılmış olduğunu görüyoruz. 13 yılda yapılanlar ortada" diye konuştu. Yeni kalkınma modellerinin, teknoloji, insan ve verimlilik odaklı olduğunu anlatan Günay, seçimlerin ardından halkın refah düzeyini artırmayı hedefleyen modellere ağırlık verileceğini söyledi. Günay, "Bunlar zaten uygulanmaya başlandı" dedi.

KAMU FİNANSMANI YARA ALIR
Ömer Bolat da yargı-emniyet darbesiyle iktidarı deviremeyeceğini anlayan kesimlerin bu kez uçuk ekonomik vaatlerle halkın aklını çelmeye çalıştığını söyledi. Mustafa Çelen ise CHP'nin bu vaatlerinin kamu finansman dengesini bozacağını ve krizin kaçınılmaz olacağını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhalefetin vaatlerini AK Parti zaten yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN