Cumhurbaşkanı'ndan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'daki esnaf buluşmasında 'Ver plakayı bırakalım sigarayı' pankartı açan servisçilere verdi. Erdoğan, muhalefeti "Kuru sıkı atıyor" diye eleştirdi

Giriş Tarihi: 26.5.2015
Cumhurbaşkanı'ndan plaka müjdesi
Türkiye 'nda servisçilere müjde verdi. Salondaki "Ver plakayı bırakalım sigarayı" pankartlarına dikkat çeken Erdoğan, "Bırakın sigarayı alın plakayı" dedi. Erdoğan büyükşehir belediye başkanının konuyla ilgili gerekli adımı atacağını söyledi.

KURU SIKI ATIYOR

Muhalefetin seçim vaatlerini de eleştiren Erdoğan, şöyle konuştu: "Burada 'Ölüme gidelim dedin de mazot mu yok dedik?' pankartını gördüm. Haklı. Bu ülkede mazot için kuyruklarda az mı bekledik? Sadece benim esnaf kardeşim mazot için beklemedi. Çiftçi kardeşim de çok bekledi. Şimdi çıkmış 'mazotu çiftçiye böyle vereceğim' diyor. Tarihin karanlık senin ya... Delil burada. Eşşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Eserin burada. Ne çileler çekti bu millet ya... Bir bidon benzin almak için kuyruklarda az mı bekledik. Şimdi 'Çiftçinin yanındayım, esnafın yanındayım' diyor. Dürüst ol, dürüst ol. Hiçbir zaman esnafın, çiftçinin, işçinin, memurun, Bağ- Kur'lunun yanında olmadınız. Şimdi de kuru sıkı atıyor." Muhalefetin asgari ücretin ne olduğunu bilmediğini de söyleyen Erdoğan, "Asgari ücret bir korumadır. Sen daha fazlasını verdiğin zaman kimse sana 'Niye daha fazlasını veriyorsun' demez" dedi.

CEK, CAK'LA KONUŞMUYORUM

2002'de 149 TL olan Bağ-Kur emeklisi maaşının 869 TL'ye çıktığını temmuzda 100 liralık seyyanen zamla rakamın 1.000 liraya yaklaşacağını belirten Erdoğan, "Bakınız '-cek, -cak' demiyorum, yapılmış olanı söylüyorum" dedi.

KIBRIS POLİTİKASINDAN ASLA TAVİZ VERMEYİZ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Enerji Düzenleme Forumu'nda yaptığı konuşmada da Türkiye'nin, Kıbrıs'ta çözüme yönelik iradesini sürdüreceğini bildirdi. Türkiye'nin, adaya ilişkin politikalarından vazgeçmesinin mümkün olmadığına dikkat çeken Erdoğan, şunları kaydetti: "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ve adanın enerji kaynaklarıyla ilgili politikalarımızdan taviz vermemiz söz konusu değildir. Bölgede çıkarılacak herhangi bir kaynağın tüm ada halkının olduğunu her fırsatta dile getirdik, dile getiriyoruz. Oradan çıkarılacak kaynağın kullanılmasında ve uluslararası piyasalara ulaştırılmasında kilit ülke Türkiye'dir. Kıbrıs'ta da aynen Irak'ta olduğu gibi iki taraf arasında anlaşma sağlanırsa bundan en fazla memnun olacak yine bizleriz." Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütü IŞİD'in, bölgedeki bazı petrol kuyularını ele geçirdiğini de söyledi.

PETROL KUYULARI

IŞİD'in, söz konusu kuyulardan sağladığı imkânları silah temininde kullandığını ifade eden Erdoğan, "DEAŞ (IŞİD), bu petrol kuyularını acaba kim için kullanıyor? Şu anda bu petrol kuyularından elde ettiği imkânlar (ki rekabet mekabet diye bir şey zaten tanımıyor) her şeyi altüst ediyor. Onunla beraber elde ettiği imkânlarla silahları elde edip, ondan sonra insan kıyımını acımasızca sürdürüyor" dedi. IŞİD tehdidinin, Ortadoğu'daki sorunların bölgesel değil küresel olduğunu tüm dünyaya kanıtladığını vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu: "DAEŞ tehdidinin dünyaya verdiği en büyük ders, Suriye'deki genel olarak Ortadoğu'daki sorunların lokal, bölgesel sorunlar değil bilakis küresel sorunlar olduğudur. "

ERDOĞAN ÇİNLİ ICBC İLE GÖRÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün öğleden sonra da Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) İstanbul Ofisi'nde Çin Endüstri Ve Ticaret Bankası (ICBC) Heyeti'ni kabul etti. 22 Mayıs'ta resmi olarak Tekstilbank'ın çoğunluk hisselerini GSD Holding'ten devralan banka, Türkiye'de faaliyete geçen ilk Çin bankası oldu. Tekstilbank'ın yüzde 75.5'ini alan banka, 43 ülkede, yaklaşık 17 bin şubesiyle ticari bankacılık hizmeti veriyor. Güney Afrika'nın en büyük bankası olan Standard Bank'ın da yüzde 20'lik hissesini alan ICBC, Afrika'nın 20 ülkesinde faaliyette. ICBC, öz kaynak, varlık, piyasa değeri, mevduat kredi ve müşteri sayısı bakımından dünya sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Türkiye'de mevduat lisansına sahip olan Tekstilbank ise, kurumsal bankacılık ve KOBİ bankacılığı ile ayrıca Tekstil Menkul Değerler ile yatırım bankacılığı hizmetleri sunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı'ndan plaka müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN