Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mitsubishi Kirigamine Zen'i piyasaya sundu

Giriş Tarihi: 29.5.2015
Mitsubishi Kirigamine Zen'i piyasaya sundu

2013'te başlayan yeni tebliğle artık klimalar sezonsal performanslarına göre değerlendiriliyor. Mitsubishi Electric, yeni tebliğe uygun ürünü Kirigamine Zen serisi ürünlerini piyasaya çıkardı

Türkiye'de 24 Aralık 2013'te yayınlanan yeni tebliğe göre klimalar artık sezonsal performansları ile değerlendiriliyor. Soğutma ve ısıtma modundaki sezonsal verimlilik değerlerine (SEER ve SCOP değerleri), yeni ölçümleme yöntemleri ile ulaşılıyor. Daha önce cihazların enerji sınıfları tek bir çalışma noktası için belirlenirken, şimdi tüm sezonu kapsayacak şekilde birçok çalışma noktası için hesaplamalar yapılıyor. Bu sayede, yeni hesaplanan sezonsal verimlilik değerleri ile ürünün performansı gerçeğe en yakın şekilde belirleniyor. Japon teknoloji devi Mitsubishi Electric'te yeni enerji verimliliği kriterlerine uygun olarak geliştirdiği "Kirigamine Zen" serisi klimaları, tüm dünya ile aynı anda Türkiye'de vitrine çıkardı.

YÜZDE 20'LİK TASARRUF SAĞLIYOR
Mitsubishi Electric Kirigamine Zen serisi klimalar, soğutma çalışması için yönetmeliğin belirlediği en verimli sınıf olan A+++ enerji sınıfına ulaşan teknolojiye sahip. Isıtmada da segmentinin en verimli cihazlarından olan Zen serisi, A++ enerji sınıfına kadar ulaşan modeller içeriyor. Cihazlarda kullanılan yüksek verimli kompresör ve ısı değiştiriciler serinin tüm kapasitelerinin kompakt tek bir kasa içerisinde yer almasını sağlıyor. Genişliği 895 milimetre, derinliği ise 195 milimetre olan iç ünite ebatları, cihazların montaj yeri alternatifleri ile dikkat çekiyor. Zen serisi klimalar, salınımlı hava akımı yaratarak, kullanıldığı alanı ilave yüzde 20'ye varan enerji tasarrufu ile iklimlendiren "Econo-Cool" fonksiyonuna sahip. Ayrıca düzenli bakımı yapıldığında filtreleme özelliğini 10 yıla kadar koruyan Nano Platinium Filtresi, hem iç hem de dış ünitedeki düşük ses gücü seviyesi, servis hizmetini hızlandıran arıza tespit sistemi ile birçok konfor, verim ve iç hava kalitesi teknolojilerini bünyesinde barındırıyor.

HAFTALIK PROGRAM DA VAR
Kirigamine Zen klimalarda bulunan günlük ve haftalık programlama özelliği ile kullanıcılar cihazlarını istedikleri zaman çalışmak üzere ayarlayabiliyor. Açma-kapama programlaması sağlayan günlük timer fonksiyonunun yanı sıra her güne dört farklı komut ile toplamda 28 ayrı tanımlama yapılabilen haftalık programlama sistemi cihazların detaylı ve otomatik kontrol edilmesini sağlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mitsubishi Kirigamine Zen'i piyasaya sundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN