Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sigortalı araçlar artıyor

Sigortalı araçlardaki artışın önemine değinen Ray Sigorta Genel Müdürü Levent Şişmanoğlu, "Sigortalı araç sayısının yüzde 10 arttığını görüyoruz. Demek ki araba satışları iyi gidiyor. Özellikle trafik branşındaki sigortalı oranında yükseliş var" dedi

Giriş Tarihi: 4.6.2015
Sigortalı araçlar artıyor
2014 yılının sigorta sektörü açısından problemli bir yıl olduğunu belirten Ray Sigorta Genel Müdürü Levent Şişmanoğlu, oto branşının büyümediğini ve sektörün 2014 yılında reel olarak küçüldüğünü söyledi. 2014'te teknik kârlılığın arttığını ve sektörün bu yılın ilk çeyreğinde reel büyümeyi yeniden yakaladığını ifade eden Şişmanoğlu, "Sektörün toplam büyümesini sağlayan branşlar oto dışı branşlar oldu. Oto sigortalarına baktığımız zaman poliçe sayısının yüzde 6 - 7 oranında arttığını, buna rağmen primlerin artmadığını görüyoruz. Buna öncelikle, geçtiğimiz yıllarda bir parça fazla fiyatlanmış olan kasko sonuçlarının yumuşamasının neden olduğunu söyleyebiliriz" dedi. 2014 yılındaki sonuçların da en önemli belirleyicisinin trafik olduğunu söyleyen Şişmanoğlu, kasko sigortasının trafikteki zararı biraz da olsa karşıladığını ifade etti. Diğer tüm branşlarda olumlu sonuçlar aldıklarını kaydeden Şişmanoğlu, sorumlulukta pozitif sonuç elde eden şirket sayısının az olduğunu söyledi.

SEKTÖR YIL SONUNDA YÜZDE 13 CİVARI BÜYÜR
Sektörde yüzde 13 - 14' lük bir nominal büyümenin beklendiğini açıklayan Şişmanoğlu, "Motor branşınının yıl sonunda yüzde 6 - 7 büyüyeceğini tahmin ediyoruz. Burada esas önemli olan sigortalı araç sayısının yüzde 10 artması. Demek ki araba satışları da iyi gidiyor. Trafikte sigorta penetrasyonunda yükseliş var. Bunlar poliçe sayısını yüzde 10 üzerinde artırıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sigortalı araçlar artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN