Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cengiz Enerji'ye Avrupa'dan ödül

Giriş Tarihi: 20.6.2015
Cengiz Enerji'ye Avrupa'dan ödül

Cengiz Enerji, POWERGEN Fuarı'ndan ödülle döndü. Şirket, Samsun Doğalgaz Çevrim Santrali ile 'En Verimli Büyük Ölçekli Gaz Türbini' dalında büyük ödüle layık görüldü

1993'ten bu yana her yıl aralıksız olarak Avrupa başkentlerinde düzenlenen POWERGEN 2015 Fuarı Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da gerçekleştirildi. Fuar kapsamında enerji sektörünün en iyileri de ödüllendirildi. Cengiz Enerji, bu yıl ocak ayında devreye soktuğu Samsun Doğalgaz Çevrim Santrali ile "En Verimli Büyük Ölçekli Gaz Türbini" kategorisinde büyük ödüle layık görüldü. Düzenlenen gecede ödülü Cengiz Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Cengiz aldı. Ödülü Türk mühendisleri ve işçileri adına aldığını belirten Cengiz, "Samsun projemiz, doğalgaz çevrim santralleri arasında dünya verimlilik rekoruna sahip. Bu ödülle taçlandırdığımız santralimiz, ikinci rekoru ise en kısa sürede tamamlanmasıyla kırdı. Bize iki rekor ve bir de ödül getiren Türk mühendislerimiz ve Türk işçilerimiz adına bunu almaktan mutluluk duyuyorum" dedi.

YÜZDE 61 VERİMLİLİK

Santralin kükürtdioksit, karbonmonoksit ve toz salınımında sıfır (0) değerlere sahip çevre dostu teknoloji ile kurulduğunu da söyleyen Cengiz, "Santralimiz verimlilikte ise yüzde 61 ile dünya rekorunu elinde bulunduruyor. Sözleşme tarihinden itibaren 23 ay gibi kısa sürede tamamlanarak en kısa sürede tamamlanma rekoru da kırdı" açıklamasını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cengiz Enerji'ye Avrupa'dan ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN