Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BES'te parlak dönem

Mayıs sonu itibarıyla BES'deki katılımcı sayısının 5.5 milyonu aştığını belirten Halk Emeklilik Genel Müdürü Nurullah Okur, "Yeni yönetmelikle kesintilerde yapılan revize, devletin sisteme desteğinin devam edeceğinin önemli bir göstergesidir. Bu yıl sistem için çok parlak bir yıl" dedi.

Giriş Tarihi: 26.6.2015
BES'te parlak dönem
2015 yılını değerlendiren Halk Emeklilik Genel Müdürü Nurullah Okur, mayıs ayı sonu itibarıyla EGM verileri ışığında sektör katılımcı sayısının 5.5 milyon katılımcıya ulaştığını söyledi ve şunları ekledi: "Sektör katılımcı sayısı artışı hızını kaybetmemiş olup 2015 yılında da ekonomiye desteği ve ülke tasarruf oranına katkısı ile Bireysel Emeklilik Sistemi adından bahsettirmeye devam etmektedir." Halk Emeklilik olarak 2012 yılı Haziran ayında Bireysel Emeklilik Sistemi'nde son sıradan sektöre giriş yaptıklarını ve kısa sürede sektördeki büyüme hızını yakalayarak sektör sıralamasında üst sıralara yükseldiklerini belirten Okur, 2015 yılına sektör katılımcı sayısında 7'nci sırada girdiklerini söyledi. Sektörün devlet katkısı sistemine geçildiği 2013 yılından beri hızla büyümeye devam ettiğini dile getiren Okur, 2015 yılının sektör için güzel başlangıç olduğunu söyledi ve şunları ekledi: "Yeni yönetmelik ile kesintilerde yapılan revize, devletin sisteme desteğinin devam edeceğinin önemli bir göstergesidir. Bu algı ile 2015 yılı sistem için çok parlak bir yıl olacaktır. 2013 yılında yakalanan ve 2014 yılında artarak devam eden büyüme ivmesinin sürdürülmesi için, her zaman olduğu gibi sisteme olan güçlü kamu desteği önümüzdeki dönemde de devam edecektir."
2015 BAŞARI YILI

Halk Emeklilik Genel Müdürü Nurullah Okur: "EGM verilerine göre katılımcı sayısında sektörden yüzde 5,2 pay alarak 276 bin katılımcıya ulaştık. Şirketimiz 2015 yılına sektördeki büyüme hızının durağanlığına rağmen artan ivmeyle girmiştir. 2015 yılının, 2014'ten daha başarılı bir yıl olacağını öngörmekteyiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BES'te parlak dönem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN