Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Corendon'dan Avrupa'da yatırım atağı

Giriş Tarihi: 26.6.2015
Corendon'dan Avrupa'da yatırım atağı

Corendon Turizm Grubu, rotayı yurtdışına çevirdi. Türkiye'de 5, Amsterdam'da 2 oteli bulunan şirket, Barselona ve İbiza'da da otel açmak için kolları sıvadı

Hollanda ve Türkiye'nin önde gelen turizm gruplarından Corendon, Avrupa'da yatırım atağına kalktı. Türkiye'de 5, Amsterdam'da da 2 oteli bulunan grup Amsterdam, Barselona ve İbiza'yı da radarına aldı. Barselona'daki oteli Corendon, İbiza'daki oteli ise Stella Maris Paraiso işletecek. Corendon Turizm Grubu'nun kurucularından Atılay Uslu, Amsterdam'da üçüncü oteli açmak için çalışmalara başladıklarını belirtti. Uslu, "İbiza'da Stela Maris Paradise'ı 30 milyon euroya aldık, 320 odamız olacak. Barcelona'daki oteli ise 25 yıllığına kiraladık. Amsterdam'da Sony binasını geçtiğimiz aralıkta İsrailli bir yatırımcıdan 15.5 milyon euroya almıştık. Binayı havalimanına yakın olduğu için airport otele dönüştürmek için görüşüyoruz. Eğer otelde karar kılınırsa 560 odası olacak" dedi.

GİRİT ADASI DA GÜNDEMİNDE
Otelcilik sektörüne ilk kez Bodrum'da adım attıklarını belirten Uslu, kısa süre içerisinde otel sayısını 7'ye çıkararak havacılık sektöründeki hizmet ve kalite anlayışını turizme taşıdıklarını dile getirdi. Uslu, "İstanbul otel yatırımı planladığımız bir diğer şehir. Daha çok kiralama yöntemini tercih ediyoruz. Bir hayalimiz de Girit Adası'nda otel işletmek" diye konuştu. Yurtdışı pazarlarda yüzde 25'e varan düşüşler yaşandığına vurgu yapan Uslu şöyledevam etti: "Belçika'da yüzde 20, Hollanda'da ise yüzde 9 düşüş var. Ancak 2 haftadır Yunanistan'dan ayak çekiliyor. 'Bankalar kapanacak, giden parasız kalır' şekilde söylentiler var."

ODADA UÇAK VAR
Grubun Türkiye'de Bodrum, Çeşme ve Antalya'da 5 oteli bulunurken, Amsterdam'daki ikinci otelleri de şubat ayında açıldı. Otelle ilgili bilgi veren Uslu, "New-West bölgesinde inşaatı süren 4 yıldızlı Vitality Hotel, münferit ve uluslararası iş seyahati gerçekleştirenlere hitap ediyor. 263 odalı otelde, Boeing 737 uçağının kokpitinde konaklama imkânı da bulunuyor. 737 Cockpit Suite adı verilen 120 metrekarelik özel oda, otelin 7'nci katında yer alıyor. Bütün odalarda otel yönetiminin özel olarak bir Türk şirketi ile tasarladığı Corendon yatağı bulunuyor. Dünyadan havayolu şirketleri yöneticilerinin, Türkiye'den ünlü isimlerin tercih ettiği odanın fiyatı ise 700 euro" dedi.

OKULU OTELE DÖNÜŞTÜRDÜ
Amsterdam'daki mevcut otelleri hakkında da bilgi veren Uslu, şunları söyledi: "The College Hotel binasını geçen yıl ekimde bünyemize kattık. 1893'te erkek okulu olarak faaliyete başlamış. Renovasyondan önce okul sınıfları bulunuyordu. Tarihi dokusunu bozmadan 40 odalı 4 yıldızlı butik bir otele dönüştürdük. Otelde, otelcilik okullarından gelen öğrencileri uzman ve deneyimli profesörlerin gözetiminde çalıştırıyoruz. İkinci otelimizi şubat ayında açtık. New-West bölgesinde 4 yıldızlı Vitality Hotel'de 263 oda yer alıyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Corendon'dan Avrupa'da yatırım atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN