Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Vinç Otel' icradan satılık

Başkent'in atıl yapılarından biri olan vinçli bina icradan satışa çıkıyor. Bina 318 milyon TL muhammen bedelin yarısı üzerinden 159 milyon TL'den başlayan fiyatla, açık arttırma yöntemi ile satılacak

Giriş Tarihi: 15.7.2015
'Vinç Otel' icradan satılık
Ankara'da inşa edilen, ancak bankayla yaşanan finansal sıkıntılardan dolayı bitirilemeyen gökdelen satışa çıkarıldı. Ankara 22. İcra Dairesi tarafından 318 milyon TL muhammen bedelle, 159 milyon TL üzerinden açık artırmaya çıkarılacak olan bina 34 katta toplam 87 bin metrekarelik büyüklüğe sahip. Ankara'nın en değerli bölgeleri arasında yer alan Çankaya'da bulunan gayrimenkulün birinci tur satışı 21 Ağustos'ta yapılacak. Satışı ilk turda gerçekleşmezse, 2. tur 16 Eylül'de yapılacak.

VİNÇ GEÇEN YIL KALDIRILDI
Başkent'in lüks semtlerinden biri olan Gaziosmanpaşa'da 30 yıl önce yapımına başlanan Büyük Çankaya Oteli, sahibinin yaşadığı sorunlar nedeniyle hizmete giremedi. Ankara'nın dört bir yanından görülebilen 34 katlı binanın üzerinde unutulan vinç nedeniyle bina, 'Vinç Otel' diye anılmaya başlandı. Çökme tehlikesi ve kamu güvenliğini tehdit ettiği iddiası ile birçok kez gündeme gelen vinç, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün isteğiyle 2014 yılında kaldırıldı.

KÖŞK'E DE KOMŞU
Çankaya'nın merkezinde satışa çıkan gökdelen, Ankara'nın en değerli bölgesindeki 19 bin metrekarelik arazisiyle de dikkat çekiyor. Başbakan'ın kaldığı Çankaya Köşkü'ne, diğer bakanlıklara ve Ankara'nın merkezi lokasyonlarına yakınlığı gibi birçok avantaja sahip olan 34 katlı gökdelen, otel, alışveriş merkezi, kongre merkezi, yer altı otoparkı ve rekreasyon alanları olarak planlanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Vinç Otel' icradan satılık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN