Çikolatanın kitabı yazılıyor

Giriş Tarihi: 20.7.2015
Çikolatanın kitabı yazılıyor

Elvan Grubu, çikolatanın kitabını yazmak için başlattığı çalışmalara YTÜ'yü de dahil etti

Geçen yıl geliştirdiği yerli maya ile kruvasan üreten ve ihracat kilogram değerini 3 dolara çıkaran Elvan Grubu, üniversitelerle birlikte yürüttüğü bir proje kapsamında çikolatanın kitabını hazırlıyor. İmzalanan bir protokolle birlikte çalışacağı üniversiteler kervanına Yıldız Teknik Üniversitesi'ni (YTÜ) de dahil eden Elvan Grubu, farklı üniversitelerden öğretim üyelerinin katılımıyla "Çikolata Bilimi ve Teknolojisi" adıyla bir çalışma başlattı. YTÜ Gıda Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Sağdıç yönetiminde hazırlanacak kitabın sektör için referans niteliği taşıyacağı belirtiliyor.

MAKALELER HAZIRLANIYOR

Elvan Grubu Başkanı Hidayet Kadiroğlu, üniversite-sanayi işbirliği kapsamında iki tane de makale hazırlandığını ve söz konusu makalelerin uluslararası akademik dergilerde yayımlanacağını açıkladı.

LİTERATÜRE DAHİL OLACAK

3 makalenin de hazırlık aşamasında olduğu bilgisini veren Kadiroğlu, "Türkiye'den Global 100 Şekerleme listesine giren 3 Türk şirketinden birisiyiz. Şimdi bu imajı daha yukarıya taşıyoruz. Söz konusu kitap ve makalelerle sektörümüzü dünya literatürüne de dahil ediyoruz" dedi. YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ise söz konusu akademik çalışmaların Türk çikolata-şekerlemecisi imajını dünyada yükselteceğini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çikolatanın kitabı yazılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN