devinden "rekor kayıp"

Giriş Tarihi: 21.7.2015 17:43 Güncelleme Tarihi: 21.7.2015 17:44
Enerji devinden rekor kayıp

Avrupa'nın en büyük şirketlerinden devlet enerji şirketi Vattenfall yılın ikinci çeyreğinde yaklaşık 3,4 milyar Amerikan ı kayıp yaşadığını açıkladı.

devlet şirketi Vattenfall, yılın ikinci çeyreğinde 29 milyar İsveç kronu (yaklaşık 3,4 milyar Amerikan ı) kayıp yaşadığını açıkladı. 2014 yılının ikinci çeyreğinde toplamda 2.3 milyar kron zarar eden şirketin bu yılın aynı döneminde yaşadığı kayıp rekor seviye olarak değerlendirildi.

Kuzey Avrupa'nın en önemli elektrik enerjisi tedarikçilerinden birisi olan şirket son bir kaç yıldır azalan talep ve düşen elektrik fiyatları karşısında karını artırmak için çaba gösteriyordu.

Konu ile ilgili açıklama yapan şirket CEO'su Magnus Hall, "Durumun kendileri için çok da iyi olmadığının bir gerçek olduğunu, fakat bu gerçekle yüzleşmeleri gerektiğini'' ifade etti.

Bu yılın başında 1000 çalışanının işine son vermek zorunda kalan şirket, azalan talep ve düşen fiyatlardan dolayı elektrik enerjisi ürettiği Ringhals 1 ve 2 nükleer reaktörlerini kapatma kararı almıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enerji devinden "rekor kayıp"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN