Burkay: Üreten biziz tanıtan biz olacağız

Giriş Tarihi: 25.7.2015
Burkay: Üreten biziz tanıtan biz olacağız

Bursa, fuarcılıkta atağa kalkıyor. BTSO Başkanı Burkay, birçok sektörde Bursa'nın lider olduğunu ve bunları yeni fuarlarda Batı'ya tanıtacaklarını söyledi

Otomotivden tekstile kadar stratejik sektörlerde üretim lideri olan Bursa, en büyük eksiği olan fuarcılık alanında atağa kalkıyor. Geçen yıl emlak-gayrimenkul, çocuk giyicekleri gibi fuarlar yapan ve olumlu geri dönüşler alan Bursalı işadamları, 250 bin euro vererek, yurtdışı fuarlara gitmek yerine kendi şehirlerinde yapacakları fuarlara alım heyetlerini getirmeyi hedefliyor. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay, fuarcılık sektöründe formulü belirlemiş. Buna göre üretimi yaptıkları her sektöre bir fuar yapmayı planlıyorlar. Bu da önümüzdeki dönemlerde otomotiv fuarlarının da geleceğini gösteriyor. Burkay da, "Mevcut fuar alanını büyüterek stratejik sektörlerde fuarlar yapacağız. Bunun için de otomotiv de var" dedi. Burkay, Türkiye' de ilk ikez sağlık, turizm ve yeme içme sektörünü bir araya getirecek olan Contract Hotel Expo Fuarı'nın (COHO) tanıtımında yol haritasını anlattı.

BATI FUARLARINA ÇOK HARCADIK
İşadamlarının 250 bin euro vererek yurtdışı fuarlara gittiğini, bir yemeğe 100 euro ödemek zorunda kaldıklarını söyleyen Burkay, "Artık fuarcılık doğuya kayıyor. Alım heyetleri Batı'dan sıkıldı. Yıllardır aynı şehirlere gidiyorlar. Bu nedenle bizleri merak ediyorlar. Şimdi bizim dönemimiz başlıyor. Yurtdışında otele vereceğiniz parayla burada fuara katılabiliyorsunuz" dedi. COHO Fuarı'nın 11-14 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini söyleyen Burkay, uluslararası alım heyetlerinin fuara ilgisinin yüksek olduğunu da söyledi. TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü de, fuarın katılımcı profilinin otel tekstili ve mobilyaları, endüstriyel mutfak ekipmanları ve çamaşırhane ekipmanları, aydınlatma, teknoloji ve güvenlik sistemleri, SPA havuz ekipmanları ve aksesuarları, otel odası ekipmanları ile restoran ürünleri ve ekipmanları sektörlerinde faaliyet gösteren firmalardan oluşacacağını söyledi.

COHO FUARI'NDA FİYAT 120-200 LİRA
COHO'da stant açmak isteyen firmalar için metrekare fiyatları 0-75 metrekarelik alan için 200 lira, 76-149 metrekare alan için 160 lira ve 150 metrekare ve üzeri için 120 lira olarak belirlendi. ABD, Avrupa, Afrika, Balkan ve Latin ülkeleri, Türki Cumhuriyetler, Uzakdoğu ve Körfez ülkelerinden önemli alıcıların beklendiği fuarda ayrıca otel, tatil köyü, sağlık turizmi, eğlence sektörü firma yetkilileri ile inşaat proje taahhüt firmaları, mimarlar ve tasarımcılar da yer alacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burkay: Üreten biziz tanıtan biz olacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN