Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizbank'ın aktifleri 104 milyar TL'ye ulaştı

Giriş Tarihi: 8.8.2015
Denizbank'ın aktifleri 104 milyar TL'ye ulaştı

Bu yılın ilk yarısını 503 milyon TL net kârla tamamlayan Denizbank, aktif büyüklüğünü 104 milyar liraya çıkardı. Bankanın müşteri sayısı ise 800 binlik artışla 8.6 milyona çıktı

İkinci çeyrek finansal sonuçlarını açıklayan Denizbank yılın ilk yarısını 503 milyon TL net kârla kapattı. Konsolide aktif büyüklüğü ise 100 milyar lirayı aştı. Denizbank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, aktif büyüklüğün yılın ilk altı ayında yüzde 11'lik artışla 104 milyar liraya çıktığını söyledi. Mevduatın yıl sonuna göre yüzde 11 artarak 68.7 milyar liraya ulaştığını ifade eden Ateş, toplam kredilerin ise aynı dönemde yüzde 13'lük büyüme ile 96.1 milyar liraya yükseldiğini kaydetti. Ateş, bankanın müşteri sayısının ise 800 binlik artışla 8.6 milyona çıktığına dikkat çekti. Denizbank'ın uluslararası arenalardan aldığı ödüllerle takdir topladığını belirten Ateş, "Attığımız öncü adımların meyvelerini prestijli ödüllerle toplamaktan büyük gurur duyuyoruz" dedi.

DİJİTAL PLATFORM A YATIRIM

Denizbank geçen yıl "Dünyanın En Yenilikçi Bankası" seçildiği BAI Bankacılık İnovasyonu Ödülleri'nde bu yıl da 3 ayrı kategoride adını finalistler arasına yazdırdı. Banka olarak genç yaşına rağmen teknoloji konusunda sektörlerine öncülük ettiklerini ifade eden Ateş, "Dijital platformlarda fark yaratan ve işimize değer katan yatırımlar yapıyoruz. Dijital alana yaptığımız bu yatırımların başarıya ulaşması ve küresel çapta itibarlı kurumlar tarafından takdir edilmesi, çalışma azmimizi daha da artırıyor. 250'den fazla proje arasından 3 ayrı kategoride finale kaldığımız, ABD merkezli Bank Administration Institute (BAI) ödüllerinde bu yıl da ödülleri kucaklamak, bankamızla birlikte sektörümüze de tekrar gurur yaşatmayı arzu ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizbank'ın aktifleri 104 milyar TL'ye ulaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN