Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emekliye 789 lira

Toplu sözleşmede emeklilere promosyon, aile yardımı, sendika, indirimli tatil ve maaş düzeltmesi masaya geldi. Memur-Sen, 2 yılda bir en yüksek çıplak memur aylığı kadar promosyon istedi. Talep kabul edilirse, emeklilere 2 yıllık 789 lira promosyon ödenecek.

Giriş Tarihi: 14.8.2015 07:45 Güncelleme Tarihi: 14.8.2015 09:23
Emekliye 789 lira
Memur ve memur emeklilerinin yakından izlediği toplu sözleşme maratonu sürüyor. Emeklilerin talepleri de toplu sözleşme masasına taşındı. Talepler arasında promosyon, aile yardımı, sendika, indirimli tatil, maaş düzeltmesi başı çekti. Gözler hükümette...

OCAK'TA ÖDENECEK

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, çalışanların maaş promosyonu aldığını, emeklilerin bu haktan yararlanmamasının bir çifte standart olduğunu söyledi. Emekli kamu görevlilerine maaş aldıkları banka tarafından promosyon ödenmesini sağlamak üzere Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından bankalarla protokol imzalanmasını teklif ettiklerini söyleyen Yalçın, "Teklifimiz gerçekleşirse bu ödeme her ilgili mali yılın ilk maaş ödemesiyle birlikte gerçekleşecek" şeklinde konuştu.

Memur-Sen'in teklifine göre; protokol imzalanıncaya kadar, SGK bütçesinden ödenmek üzere emekli kamu görevlilerine 2 yılda bir 'en yüksek çıplak memur aylığı' kadar promosyon verilecek. Halen en yüksek devlet memuru aylığı 789 lira. Talep kabul edilirse, emekliler 2 yıllık toplam 789 lira promosyon alabilecek. Memur emeklilerine promosyon hayata geçerse, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine de yol açılacak. Tüm emekliler promosyon alabilecek.

SENDİKA HAKKI

Toplu sözleşme teklifinde dikkat çeken bir başka husus da emeklilerin sendika üyesi olabilmeleri. Kamu kurum ve kuruluşlarından emekli olan kamu görevlilerinin, emeklilik öncesindeki sendika üyeliği devam edecek.

Takvim


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekliye 789 lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN