Hükümetten memura yeni teklif: 5+4

Giriş Tarihi: 18.8.2015
Hükümetten memura yeni teklif: 5+4
Beş milyon kamu çalışanının gözü Ankara'daki görüşmelere çevrilirken, hükümet memura sunduğu zam teklifini yeniledi. Kamu İşveren Heyeti Başkanı Çalışma Bakanı Faruk Çelik, tekliflerini 2016 için yüzde 5+4 olarak revize ederken, 2017 yılı için ise yüzde 3+3'lük tekliflerini korudu. Bakan Çelik, KESK'in ortak eylem ve grev çağrısına tepki göstererek, "Hemen eylemi ortaya çıkarmayın. Daha müzakere edilecek" dedi.


MEMUR-SEN: KASA AÇILDI

Toplu sözleşme görüşmelerinin beşinci oturumu dün yapıldı. Hükümet masaya, 2016 için yüzde 4+4, 2017 için yüzde 3+3 olarak yaptığı zam önerisi ile oturdu. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın "Eğer bu teklifi müzakere edecekler varsa buyursunlar müzakere etsinler" sözleri üzerine tansiyon yükselince toplantıya ara verildi. Aranın ardından hükümet masaya teklifini revize ederek oturdu. Yalçın, "Heyet masaya yeni bir teklifle geldi. Dolayısıyla kasa açılmıştır, masanın da önü açılmıştır. Tekliflerin artırılması güzel ama yeterli değil" dedi. Yalçın, Kamu-Sen ve KESK'in mevcut teklif üzerinden değerlendirme yapmasına da gösterdi.

BAKAN ÇELİK TEPKİ GÖSTER
KESK Genel Başkanı Lami Özgen hükümetin zam teklifine tepki göstererek ortak eylem ve grev çağrısında bulundu. Özgen'in bu çıkışına karşılık Bakan Çelik de, "Siz de hemen eylem diyorsunuz. Hemen eylemi ortaya çıkarmayın. Daha müzakere edilecek" karşılığını verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hükümetten memura yeni teklif: 5+4
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN