Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmciler erken seçim istiyor!

Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, genel seçimler sonrasında yaşanan siyasi belirsizlik nedeni ile turizmcilerin büyük oranda gelir kaybı yaşadığını, sektör olarak erken seçim istediklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 18.8.2015 14:50 Güncelleme Tarihi: 18.8.2015 14:53
Turizmciler erken seçim istiyor!
ÇUKTOB yönetim kurulu toplantısı Mersin'in Erdemli İlçesi'ne bağlı Kumkuyu Mahallesi'ndeki Olbios Marina Resort Hotel'de yapıldı.

ÇUKTOB Başkanı Murat Demir başkanlığında yapılan toplantıya Başkan Yardımcısı Ali Doğan ve Levent Özveren, Genel Sekreter Burak Seçkin, Sayman Mehmet Ali İçen, Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Karagülle ve turizmci Mustafa Kale katıldı. Toplantıda konuşan Murat Demir, "Üzücü bir durum ama ülkemizin en önemli likit döviz kaynaklarından biri olan turizmde, gelirlerin Haziran 2015 itibarıyla düştüğünü görüyoruz" dedi. Demir, şöyle devam etti:

"Bu düşüş ile birlikte ortaya koalisyon hükümetin çıkmaması ve seçimin gözükmesi turizm sektörünü daha kötüye götürecek. Turizmciler olarak en erken seçimi istiyoruz, kaybedecek zamanımız yok. Ülkemiz maalesef bir kaosun içinde ve son günlerde şehit haberleri arttı. Siyasi partilerimiz, seçim öncesinde kullanılan 'kavgacı' dili bir kenara bırakmalı, yerine barış ve uzlaşıcı bir dil kullanmalı ki turizm canlansın, aksine can çekişir hale geleceğiz. Turizmci yatırımcılarımızın hükümetten çok beklentileri var. Hükümetin bir an önce kurulması gerekiyor. İkincisi mevcut hükümetle erken seçime gitmek zorundayız. Türkiye'nin selametini, menfaatlerini düşünüyorsak mevcut hükümetle erken seçime gitmeliyiz. Turizm sektörünün huzurlu bir ortama ihtiyacı var. Ancak huzur ve güven ortamı olursa turizm sektörü kalkınır. Turizm gelişir. Terör olaylarının bir an önce sonuçlanmasını arzu ediyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmciler erken seçim istiyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN