Altı ay zam yok

Giriş Tarihi: 22.8.2015
Altı ay zam yok

Perakendenin patronları, kurdaki artışa rağmen ürünlere 6 ay zam yapmayacaklarını açıkladı. Sektör 1 Kasım'da yapılacak seçime odaklandı

Perakende sektörü, kurdaki artışa rağmen ürünlere 6 ay zam yapmayacak. Özellikle dolardaki artış nedeniyle tüketicinin alım gücünün düşeceğine dikkat çeken patronlar, kimsenin zammı kaldıramayacağını söyledi. 1 Kasım'da yapılacak seçimlere odaklanan sektör, seçim sonucunun ülkeye istikrar getireceğini ve dövizin rayına oturacağını düşünüyor.

KİMSE ARTIŞI KALDIRAMAZ

Saat&Saat'in Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya, bu ay geçen yılın aynı dönemine göre cirolarının yüzde 17 arttığını söyledi. Tüketicinin alışverişi kesmediğini belirten Kaya, seçim sonrasında istikrarın yerine geleceğine vurgu yaptı. Ürünleri ithal etmelerine karşın dövizdeki artışı yılbaşına kadar zam olarak yansıtmayacaklarını açıklayan Kaya, "Pazar payımızı kaybetmemek için 2016'ya kadar zam yapmayız. Yeni kararlar için seçimlerden sonrasına bakacağız" dedi. Derimod'un Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Zaim, yeni sezon fiyatlarını 1 Ağustos'ta belirlediklerini, doların enflasyon üzerinde artmasına rağmen, fiyatlarını enflasyon düzeyinde artırdıklarını söyledi. 6 ay boyunca fiyatlara zam yapmayacaklarını belirten Zaim, "Yapsak ne olacak ki? Hiçbir tüketici bu artışı kaldıramaz. Bahara bakarız. Bu yıl yine kârımızdan fedakarlık yapacağız" diye konuştu. Kiğılı'nın CEO'su Hilal Suerdem ise, piyasanın hassas bir dönemden geçtiğini söyledi. Yeni sezonu açtıklarını, fiyatların ise geçen yılla hemen hemen aynı seviyede olduğuna dikkat çeken Suerdem, ürünlerine 6 ay boyunca zam yapmayacaklarını ifade etti. Seçimlerden sonrasına olumlu baktıklarını belirten Suerdem, "Seçimlerde yeniden koalisyon çıksa da bu kez istikrar bekliyoruz. Döviz de rayına oturur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altı ay zam yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN