Zuchex için geri sayım başladı

Giriş Tarihi: 27.8.2015 10:20
Zuchex için geri sayım başladı

Zuchex Züccaciye, Ev ve Mutfak Eşyaları, Dekoratif, Hediyelik ve Elektrikli Ev Gereçleri Fuarı 01-04 Ekim tarihleri arasında Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde 26. kez kapılarını açıyor.

Ev tekstilinden elektrikli ev eşyalarına, çatal bıçak, tencere gibi çelik gruplarından yüzlerce çeşit porselen grubuna, dekoratif ürünlerin en özel tasarımlarından plastik ev gereçlerine kadar binlerce ürünün ilk defa beğeniye sunulacağı fuar tam bir trendsetter olma özelliği taşıyor.

Avrupa'nın 3'üncü dünyanın 4'üncü büyük fuarı olan Zuchex, Ortadoğu'dan Balkanlar'a, Avrupa'dan Güney Afrika'ya, Rusya'dan Türki Cumhuriyetlere kadar tüm dünya ülkelerinin buluştuğu ve uluslararası ticaretin başladığı önemli bir ticari platform yaratıyor. 20 yıl önce ufak çaplı züccaciye dükkânlarının var olduğu dönemlerden, günümüz itibariyle büyük bir sektöre dönüşen ve Zuchex Fuarı ile dünya çapında geniş pazarlara ulaşan başta züccaciye olmak üzere mutfak eşyaları, dekoratif ve hediyelik ürünler, elektrikli ev eşyaları ve plastik ev gereçleri sektörlerinin bugünkü ticaret hacmi ithalat ve ihracatla birlikte 4 milyar dolara ulaştı. Bu ticaretin yaklaşık 2,5 milyar dolarlık kısmı ise fuarda gerçekleşiyor.

26. Zuchex için geri sayım başladı…

700'ü aşkın firmanın katılımıyla 40 bini aşkın ziyaretçi bekleniyor…

Geçtiğimiz yıl 426 yerli, 191 yabancı, toplam 617 firmanın katılımı ile gerçekleşen Zuchex Fuarı'na bu yıl 200'ün üzerinde yabancı, 550'nin üzerinde ise yerli katılımcı bekleniyor.

Zuchex'i 2014 yılında 95 ülkeden toplam 2.863 yabancı profesyonel alıcı ziyaret ederken, yerli ve yabancı profesyonel ziyaretçi sayısı 31.992'di.

Ekonomi Bakanlığı'nın desteğiyle dünyanın dört bir yanından gelecek alım heyetleri fuara katılacak…

Firmaların fuara özel olarak hazırladığı koleksiyonlarla birlikte, onbinlerce ev eşyası ve ev gereçlerinin ilk defa görücüye çıkacağı Zuchex'te katılımcılar, kendilerine sunulan özel olanaklar ve

kampanyalarla karlı anlaşmalara imza atıyor ve uluslararası platformda firmasını ve ticaretini her geçen gün daha da büyütüyor. Ayrıca, Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (IMMIB) genel sekreterliği organizatörlüğünde Belçika'dan Birleşik Arap Emirliklerine, İngiltere'den Günay Afrika Cumhuriyeti'ne kadar toplam 45 ülkeden yabancı alım heyetinin iştirak ettiği Zuchex Fuarı'nı, bu yıl 40.000'nin üzerinde yerli ve yabancı firma yetkilisinin profesyonel alımlar için ziyaret etmesi bekleniyor. Züccaciye sektöründe kelimenin tam anlamıyla trendsetter olan Zuchex Fuarı, geleneksel satış ve pazarlama yöntemlerine göre kısa sürede daha çok sonucun alınmasını sağlarken, sektörün kendi iç gelişimine ve geleceğine de ışık tutuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zuchex için geri sayım başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN