Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"'deki 'yi yapabilir"

Türk Girişim ve İş Dünyası Konferaderasyonu () Yönetim Kurulu Başkanı , 'de yaşanan ekonomik in'yi yapabileceğini ve bu ülkeden çıkacak yatırımcıların yeni adresinin Türkiye olabileceğini belirtti

Giriş Tarihi: 28.8.2015 15:06
Çin'deki kriz Türkiye'yi üretim üssü yapabilir
Kadooğlu, uluslararası finans piyasalarında "Kara Pazartesi" olarak adlandırılan ve Asya piyasalarına ilişkin endişelerin tetiklediği şok dalgasına dair yazılı açıklama yaptı.

Açıklamasında Çin'de son yıllarda ekonomik büyümenin ivme kaybetmesiyle beraber, pazarın genişlemesinin yavaşladığını, üretim ve iş gücü maliyetlerinin artmasının söz konusu olduğunu belirten Kadooğlu, "Bu durum dünya ekonomisi açısından önemli hacimlere sahip şirketler için Çin'in cazibesini yavaş yavaş yitirmesine yol açmaktadır. Geçtiğimiz pazartesi yaşanan le birlikte bu durum daha da derinleşmiştir" ifadelerini kullandı.

Dünyanın üretim merkezi konumundaki Çin'de yaşanan krizin, için bir fırsata dönüşebileceğini aktaran Kadooğlu, Türkiye'yi "Yabancı yatırımcılar için önemli parametreler olan büyüme, genişleyen pazar, hukuki altyapı, dünya pazarlarına erişim, lojistik altyapının elverişliliği, enerji kaynaklarına yakınlık konularında önemli rekabet avantajlarına sahip ülke" olarak tanımladı.

"Yabancı yatırımcı için Türkiye en fazla umut vaat eden ülke"

Kadooğlu, özellikle son yıllarda yatırımlara verilen devlet teşviklerindeki artış da düşünüldüğünde Türkiye'nin Avrupalı KOBİ'ler için önemli bir yatırım üssüne dönüşebileceğini, böyle bir fırsatın kapılarında olduğunu belirtti. Kadooğlu ayrıca, 30 milyona ulaşan genç nüfusun, gelişen deniz, hava ve kara ulaşımının, uluslararası kurumlarla güvenli ilişkilerin ve AB ile yürüyen müzakere sürecinin önlerindeki fırsat açısından önemli görüldüğünü vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Çin'deki kriz Türkiye'yi üretim üssü yapabilir"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN