Fazla çalışan e parası ödenecek

köylülerinin kalkınmalarının desteklenmesi ve adına orman sınırları dışına çıkarılan yerlerin değerlendirilmesi ile Hazineye ait nin satış ve iade işlemlerinde saatleri dışında fiilen fazla çalışan e fazla mesai ödenecek.

Giriş Tarihi: 28.8.2015 15:24
Fazla çalışan personele parası ödenecek
Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait nin Satışı Hakkında Kanun Uyarınca Yapılacak Satış ve İade İşlemlerinde Fiilen Görevlendirilenlere Fazla Çalışma Ücreti Ödenmesine İlişkin Bakanlar Kurulu Kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, söz konusu Kanun uyarınca yapılacak satış ve iade işlemlerinde günlük saatleri dışında fazla çalışma yapmasına ihtiyaç duyulan ve fazla çalışma yaptırılacak toplam süre nca belirlenecek.

Fazla çalışma ücreti, mesai saatleri dışında fiilen fazla çalışma yapan personele ödenecek ve her bir personele fazla çalışma ücreti ödenecek süre, ayda 50 saati geçemeyecek.

Fazla çalışmanın her bir saati için 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanununun (K) cetvelinde 1,63 lira olarak belirlenmiş olan fazla çalışma saat ücretinin 5 katı esas alınacak. Fazla çalışma yapan personel ile çalışılan gün ve süreleri gösteren Fazla Çalışma Cetveli düzenlenecek ve bu cetvel, fazla çalışma yapan personel ile birim amiri tarafından imzalanacak.

Kararın hükümleri, 1 Eylül 2015-31 Aralık 2015 tarihleri arasında uygulanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fazla çalışan personele parası ödenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN