Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En çok ı motorlu kara taşıtlarında yaptık

Giriş Tarihi: 2.9.2015 13:11
En çok ihracatı motorlu kara taşıtlarında yaptık

Resmi olmayan geçici dış ticaret verilerine göre, geçen ay en çok yapılan fasıl, 1 milyar 50 milyon dolar ile motorlu kara taşıtları oldu. Ağustosta en çok yapılan fasıl ise 2 milyar 788 milyon dolar ile mineral yakıtlar, mineral yağlar ve müstahzarları oldu.

nın resmi olmayan geçici dış ticaret verilerine göre, ağustosta en çok yapılan fasıl, 1 milyar 50 milyon dolar ile motorlu kara taşıtları oldu.

Bakanlığın, ağustos ayı dış ticaret, şirket ve esnaf geçici idari verilerine ilişkin bülteni yayımlandı.

Buna göre, geçen ay en çok ihracat yapılan fasıllar, 1 milyar 50 milyon dolar ile motorlu kara taşıtları, 951 milyon dolar ile kazan, makine ve cihazlar, aletler, parçaları ve 824 milyon dolar ile örme giyim eşyası ve aksesuarları olarak belirlendi.

Ağustosta en çok yapılan fasıl ise 2 milyar 788 milyon dolar ile mineral yakıtlar, mineral yağlar ve müstahzarları oldu.

Ülkelere göre ihracat ve ithalat

Geçen ay en fazla ihracat 1 milyar 50 milyon dolarla 'ya yapıldı. Bu ülkeyi sırasıyla 826 milyon dolarla İngiltere, 722 milyon dolarla Irak izledi.

En fazla ithalat ise 1 milyar 962 milyon dolar ile 'den gerçekleştirildi. Bu ülkeyi sırasıyla 1 milyar 843 milyon dolarla Almanya, 1 milyar 552 milyon dolarla Rusya takip etti.

Gümrük idareleri tarafından ağustos ayında tahsil edilen vergiler, bir önceki aya göre yüzde 7,20 azalarak 7 milyar 379 milyon liradan 6 milyar 848 milyon liraya geriledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En çok ihracatı motorlu kara taşıtlarında yaptık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN