Türkiye'nin en iyi haber sitesi

" temininde sıkıntı yok"

Giriş Tarihi: 3.9.2015 11:21
Kurbanlık temininde sıkıntı yok

Türkiye'de canlı hayvan varlığı bakımından üçüncü sırada yer alan 'taki ların ülkenin dört bir yanına gönderilmeye başlandığı, kurbanlık temini konusunda herhangi sıkıntı yaşanmadığı bildirildi

Ticaret Borsası, Sivas'ta ların kilogram fiyatını tosunlarda 16,5, düvelerde 15,5, ineklerde 14,5, dişi koyunlarda 13 ve erkek koyunlarda 15 lira olarak açıkladı.

Borsa Başkanı , Sivas'ın gerek tarımda ve gerekse hayvancılıkta Türkiye'de söz sahibi iller arasında yer aldığını belirterek, "Sivas canlı hayvan varlığı bakımından Türkiye üçüncüsü. Sivas'ta 115 binin üzerinde besi hayvanımız var ve bu büyük bir rakam. Besiye alınan 85 bininin üzerindeki canlı hayvanımızdan 45 binden fazlası kesime elverişli" dedi.

Ülke genelinde kurbanlıkta abartıldığı gibi bir sıkıntı yaşanmayacağına dikkati çeken Hastaoğlu, kentte yetiştirilen kurbanlıkların ülkenin değişik bölgelerinde satışa sunulduğunu ifade etti.

Türkiye'nin en büyük canlı hayvan pazarlarından birinin bulunduğu Şarkışla ilçesinde de Kurban Bayramı hazırlıkları devam ediyor. Hayvanlarını değerinde satışa sunacağını ifade eden besici Mahmut Şahin, "Fiyatların dengede gitmesinden yanayız. Ne fazla yukarı gitmesini ne de aşağı düşmesini istemiyoruz" dedi.

Osman Sarıburun ise Kurban Bayramı'na sayılı günler kala pazarda hareketliliğin yavaş yavaş arttığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kurbanlık temininde sıkıntı yok"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN