Mercedes: Yatırımlarımız sürecek

Kurdaki dalgalanmanın Türkiye'deki faaliyetlerini etkilemediğini belirten Daimler Otobüs Grubu Başkanı Hartmut Schick, "Hoşdere fabrikası bizim için çok önemli. Hedeflerimz tutuyor, yatırıma devam" dedi

Giriş Tarihi: 3.9.2015
Mercedes: Yatırımlarımız sürecek
Daimler Otobüs Grubu Başkanı Hartmut Schick'ten Türkiye'ye güven ve yatırım mesajı geldi. Schick, son dönemde döviz kurlarındaki aşırı dalgalanmanın Türkiye'deki faaliyetlerini etkilemediğini vurgulayarak, "Yatırımlara devam edeceğiz" dedi. 1995'te kurulan Mercedes- Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası'nın 20'nci yıl dönümü toplantısında konuşan Schick, "Ekonomideki gidişat bizi etkilemedi. hedeflerimiz tutuyor. Bizim için Hoşdere Otobüs Fabrikası, Daimler'in küresel otobüs Ar-Ge ve üretim ağının çok önemli bir noktası" diye konuştu. Hoşdere'de üretilen araçların yüzde 80'inden fazlasının Avrupa ve Ortadoğu'ya ihraç edildiğini anlatan Hartmut Schick, İstanbul'daki fabrikanın bir yetkinlik merkezi olarak öne çıktığına da dikkat çekti.

20 YILDA 75 BİN OTOBÜS

Ağustosta göreve başlayan Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Britta Seeger de, şirketin Türkiye'deki en büyük yabancı sermaye yatırımcılarından biri olarak 20 yılda 75 bin otobüs ürettiğine dikkat çekti. Davutpaşa fabrikasında başlayan otobüs üretimi için 400 milyon euroyu aşan yatırım yapıldığını anlatan Seeger, "Türkiye'nin en büyük otobüs fabrikası unvanına sahip olan Hoşdere otobüs fabrikası şu anda 3 bin 300 kişiye istihdam sağlıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mercedes: Yatırımlarımız sürecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN