Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Süper Lig'e sponsorluktan vazgeçmedik"

Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu, Türk futboluna destek için iddialı konuştu: "Süper Lig'e sponsorluk görüşmelerimiz sürüyor. 2017'deki naklen yayın ihalesine de mutlaka katılacağız"

Giriş Tarihi: 4.9.2015
Süper Lig'e sponsorluktan vazgeçmedik
Bu yıl Van Persie, Nani, Podolski, Gomez gibi yıldızların top koşturduğu Süper Lig'e sponsorların da ilgisi arttı. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Turkcell'in Türkiye Futbol Federasyonu ile Süper Lig'e sponsorluk görüşmelerinin sürdüğünü söyledi. Terzioğlu, "Bu yıl Spor Toto sponsor oldu. İnşallah gelecek yıl da biz olacağız" dedi. Turkcell, 2005-2010 yılları arasında Süper Lig'e ismini vermişti.

Yayın ihalesine katılacağız

Türk futbolunun performansını çok iyi bulduğunu söyleyen Terzioğlu, 2017'de yapılacak naklen yayın ihalesine de katılacaklarını açıkladı. Kaan Terzioğlu, "Yayın ihalesine mutlaka katılacağız. Ya tek başına ya da bir ortakla ihalede yer almak istiyoruz" dedi. 35 milyon abonesi bulunan Turkcell'in birçok platformdan daha fazla kişiye ulaştığını vurgulayan Terzioğlu, 4.5G ihalesinde aldıkları spektrumlarla artık telefonların birinci ekran olacağını da belirtti. Digitürk'ün 2016-2017 sezonundan sonra yayın hakkı sona eriyor. 4 Haziran 2015 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği arasında imzalanan anlaşma ile Süper Lig A.Ş.'nin kurulması kararına varıldı. Bu anlaşmayla naklen yayın ihalesi, 2017'de yayın ihalesi kanununda yapılacak değişiklikten sonra Kulüpler Birliği Vakfı tarafından gerçekleştirilecek.

Yüzmede Phelps Modeli rekor getirdi

TURKCELL yüzmeye verdiği desteğin ilk meyveleri alınmaya başladı. Zeynep Güneş, Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası'nda dört dalda altın madalyaya ulaştı. Genç sporcu 50, 100 ve 200 metre kurbağalama ile 200 metre karışıkta kürsünün en üstünde yer aldı. 200 metre kurbağalamada yüzme tarihinin en iyi dördüncü derecesini elde eden Zeynep Güneş dünya gençler rekorunun da sahibi oldu. Turkcell, yüzme ve atletizmde 2013'te Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortak destek vererek yeni bir dönemi başlatmıştı. Bütçesi 56 milyona ulaşan projeyle olimpiyat tarihinde en fazla madalya kazanan dünyaca ünlü efsane yüzücüsü Michael Phelps'in antrenörü Bob Bowman, ekibiyle birlikte milli takımların baş danışmanlığına getirilmişti. İstanbul merkez olmak üzere Ankara, Bursa, Kayseri, Trabzon ve Adana'da Turkcell Yüzme Performans Merkezleri'nde "Yeni Michael Phelps'ler yetiştirmek için çalışıyoruz" sloganıyla yola çıkılmıştı.

Spora desteği 400 milyon TL'yi aştı
Türk sporuna bugüne kadar 400 milyon TL'yi aşkın katkı sağlayan Turkcell, 13 yıldır milli takımın da sponsorluğunu yapıyor. 2003- 2010 yılları arasında 14 Anadolu kulübüne göğüs sponsoru olan Turkcell bu süreçte yaklaşık 100 milyon TL'yi bulan maddi destek sağladı. Basketbol Milli Takımı'na 2006 yılından beri ana sponsor olan Turkcell, atletizmden yüzmeye birçok amatör sporun gelişimine de destek oluyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Süper Lig'e sponsorluktan vazgeçmedik"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN