Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Deri ihracatını uzak pazarlar katlayacak

Giriş Tarihi: 5.9.2015
Deri ihracatını uzak pazarlar katlayacak

Deri ihracatçıları Rusya ve Ukrayna'daki sıkıntılı süreci, uzak pazarlara açılarak aşacak. İhracatçıların hedefinde ABD, Çin ve Japonya var

Türkiye'nin üretimde en güçlü olduğu alanlardan biri olan deri ve deri mamullerinde yeni pazarlarla fark yaratılıyor. Firmalar ihracattaki global sıkıntıya bağlı daralmayı halkayı genişleterek aşıyor. Özellikle deri konfeksiyonda en büyük ihracat pazarımız olan Rusya ve Ukrayna'da yaşanan sıkıntı sürerken, ihracatı artırmak için harekete geçen firmalar Çin'den Japonya'ya, Vietnam'dan ABD'ye birçok ülkeye satışı yükseltiyor.

AYAKKABI ÖNCÜ

Deri ve deri mamulleri ihracatında diğer kategorilere göre daha iyi performans gösteren ayakkıbıda ise Türkler, dünyada söz sahibi bir konuma gelmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük ayakkabı fuarı İtalya Milano'daki MICAM'a İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) liderliğinde katılan 31 Türk firması, bunun en iyi kanıtı oldu. Modayı yakından takip eden, kaliteli ürün ve rekabetçi fiyat sunan firmalara dünyanın birçok ülkesinden gelen alıcılar yoğun ilgi gösterdi. İDMİB Başkanı Mustafa Şenocak, "Dünyanın gözü Türk ayakkabısında. Deri ve deri mamulleri ihracatımızın yüzde 48'ini ayakkabıyla sağlıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deri ihracatını uzak pazarlar katlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN