Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E-Bordro sistemi nasıl kullanılır?

E-Bordro sistemine nasıl giriş yapılır? E-Bordro sistemi nasıl kullanılır? E-Bordro sisteminde hangi bilgilere ulaşabilirsiniz? E-Bordro sistemi memur maaş görüntüleme nasıl çalışır? Tüm bu sorulan detayları için haberimizi inceleyebilirsiniz

Giriş Tarihi: 15.9.2015 12:01
E-Bordro sistemi nasıl kullanılır?
E-Bordro sistemi ile memurlar maaş bilgilerine kolayca erişim sağlayabilirler. Kamu alanında çalışan vatandaşların maaşlarını gösteren belgeye maaş bordrosu denmektedir. Maaş bordrosunda çalışan vatandaşların hangi aylarda ne kadar maaş aldıkları, maaşlarında ne kadar kesinti yaşadıkları belirtilmektedir. Çalışan vatandaşlar maaş bordrosu sayesinde tüm bu bilgilere ulaşabilir.

Vatandaşlar maaş bordrosunu çalıştıkları iş yerinden veya maliyeden alabilir. Maaş bordrosuna internet üzerinden de ulaşabilirsiniz. Maaş bordrosunun internet ortamındaki ismi E-Bordrodur. E-Bordroya internet üzerinden 2 farklı şekilde ulaşabilirsiniz. Maliye Bakanlığının internet sayfasından E-Bordronuza şifresiz olarak ulaşabileceğiniz gibi e-devlet şifresi ile de E-Devlet sisteminden de ulaşabilirsiniz.

E-Bordro sistemine nasıl giriş yapabiliriz?

E-Bordro işlemini internet üzerinden şifresiz olarak gerçekleştirebilmek için ilk olarak Maliye Bakanlığının Muhasebat Genel Müdürlüğü internet sayfasına giriş yapmalısınız. Bu sayfanın E-Bordro bölümüne giriş yaptıktan sonra memurlar bu bölüme bazı bilgilerini girerek E-Bordo internet uygulamasına giriş yapabilirsiniz.

E-Bordro sistemine giriş yapabilmek için bu bölüme ilk olarak T.C. kimlik numaranızı, Memuriyet sicil numaranızı ve emekli sicil numaranızı sisteme girmelisiniz. Ulaşmak istediğiniz maaş bordrosunun ilk olarak yılını seçtikten sonra ayını da seçmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler de girildikten sonra son olarak istihdam tipini seçmelisiniz ve resimde gördüğünüz güvenlik numarasını gerekli yere girmelisiniz. Tüm bu bilgiler sisteme girildikten sonra vatandaşlar internet üzerinden maaş bordrosuna ulaşabilirler.

E-Bordro sistemine e-devlet üzerinden nasıl ulaşabiliriz?

İnternet üzerinden E-Bordro alma işlemini ayrıca E-Devlet sistemi üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden işlem gerçekleştirebilmek için ilk olarak E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yapabilmek için sağ üst tarafta bulunan sisteme giriş linkini tıklamalısınız. Bu bölümde karşınıza E-Devlet giriş yolları çıkacaktır. Bu giriş yollarından herhangi bir tanesini seçerek sisteme girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vatandaşlar genellikle E-Devlet şifresi ile giriş yolunu seçmektedir. Bu giriş yolunu seçtikten sonra sisteme T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir. E-Devlet şifreniz yok ise eğer üzerinde T.C. kimlik numaranızın bulunduğu nüfus kağıdınız ile istediğiniz PTT kurumuna giderek 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra E-Hizmetler bölümünden Maliye Bakanlığını bulmalısınız. Maliye Bakanlığının alt seçeneklerinden Maliye Bakanlığı E-Bordro hizmetini seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Bordro sistemi nasıl kullanılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN