Enerji tasarrufuna 4 yılda 10 milyon euroluk yatırım

Vaillant, kişiye özel tasarruf modeli içeren 'Enerji Danışmanlığı' sistemi için düğmeye bastı. İlk olarak Türkiye'de başlatılan sistem için 10 milyon euroluk yatırım yapılacak

Giriş Tarihi: 21.9.2015
Enerji tasarrufuna 4 yılda 10 milyon euroluk yatırım
Isıtma ve soğutma sektöründe 140 yıllık deneyime sahip olan Alman Vaillant, dünya çapında ilk kez Türkiye'de uygulanacak bir satış modeli için düğmeye bastı. Enerji kaynaklarının giderek kısıtlı hale gelmesi ve bu bilincin müşterilerin satın alma tercihlerini etkilemesinden yola çıkan şirket, "Enerji Danışmanlığı" sistemini başlattı. Buna göre Vaillant bayileri belli bir eğitim ve yatırım sonrasında birer 'enerji danışmanı'na dönüşecek. Bayiler ürünü satmadan önce konuta özel enerji tasarrufu modellemesi yaparak, butik bir tasarruf yönetimini de uygulamaya alacak. Şirket, bu modelle 2020'de 2 milyon kullanıcıya ulaşma hedefinde. Vaillant Group Türkiye CEO'su Axel Busch, tüketicilerine 'yeşile giden yol' sloganıyla ulaşan şirketin bu modelle hem tüketici hem de çevreye katkıda bulunacağını söyledi. Çevresel sorunların çözümünde enerji verimliliğinin öneminin arttığına dikkat çeken Busch, "Sektörde ilk olarak başlatacağımız 'enerji danışmanlığı' konseptiyle konutlara sadece doğru cihazı satmayı değil, ihtiyaç ve tüketim yapısına göre izolasyon ve harcadığı paranın geri dönüşünü sağlayacak finans modelini de içeren komple sistem çözümü sunacağız" dedi.

2020'YE KADAR 700 BİN HANE

Türkiye'de 1.3 milyon Vaillant kullanıcı olduğuna dikkat çeken Busch, ülke çapında giderek yayılan enerji tasarrufu devrimi için hazır olduklarını vurguladı. 'Enerji bayiliği' konsepti için de çalışmaların başladığını anlatan CEO, şu anda iki bayinin bu sertifikayı aldığını söyledi. Busch, "2017'de tüm binaların enerji etiketlemesi şart olacak. Bu belgeyi verme yetkisi alanlardan biri de Vaillant. Yıl sonuna kadar 30 enerji danışmanı bayimiz olacak" diye konuştu. Konsept için özel bir yazılım geliştirildiğini de aktaran Busch, 2020'ye kadar 10 milyon euroluk yatırımla 700 bin haneye girmeyi planladıklarını da sözlerine ekledi.

'TÜRKİYE, 3'ÜNCÜ BÜYÜK PAZAR'
VaIllant Group CEO'su Carsten Voigtlander, Türkiye'nin Vaillant içinde 3'üncü büyük pazar olduğuna dikkat çekerek, enerji verimliliğine uygun ve çevreyle barışık ürünler sayesinde daha da büyüyeceğini ifade etti. Vaillant'ta yenilenebilir enerji ürünlerinin global ciroya katkısının yüzde 10 düzeyinde olduğunu aktaran Voigtlander, "Bu yıl 2.3 milyar euroluk ciro hedefliyoruz" dedi.

HEDEF YÜZDE 10 BÜYÜME 250 MİLYON TL'LİK SATIŞ
Axel Busch, Türkiye'de kombi pazarının adetsel büyüklüğünün 900 bin olduğunu, bunun da 1 milyar dolarlık pazar hacmine denk geldiğini belirtti. Busch, "Türkiye diğer ülkelerin aksine global yapılanmamızda bir bölgeye dahil edilmedi. Tek başına yönetiliyor. Bu önemli bir durum. Avrupa'nın 2'nci büyük pazarı konumunda. Cironun yüzde 10'unu karşılıyor ve bu yıl yüzde 10 büyüme ve 250 milyon liralık satış hedefimiz var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enerji tasarrufuna 4 yılda 10 milyon euroluk yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN