Yükselen trend muhafazakâr tatil

Giriş Tarihi: 27.9.2015
Yükselen trend muhafazakâr tatil
Türkiye'nin en çok 5 yıldızlı otelinin yer aldığı Antalya, muhafazakâr kesime hitap eden helal turizmde de büyüyor. Anadolu insanının ekonomik gücünün yükselmesiyle tatil anlayışları da gelişirken, bu anlamda helal tatil ön plana çıkıyor. Türkiye'de bu alandaki otellerin ilki 1996'da Didim'de açıldı. Son yıllarda bu alanda en ciddi hareket Antalya'da yaşanıyor. Kadın ve erkekler için ayrı havuz, SPA, fitness merkezi, sahil hizmetleri sunulan helal tatil otellerinin yatak kapasitesi Antalya'da 6 bini aştı. Her şey dahil otelleri ile milyonlarca turisti çeken Antalya, muhafazakâr turistler için 'her şey dahil, alkol hariç' seçeneği sunuyor.

ANADOLU İNSANI ZENGİNLEŞTİ

Bu otellerin en yenisi ise 25 Mayıs 2015'te Alanya Avsallar'da kapılarını açan Adin Beach Otel. 406 odalı Adin Beach Otel'i de içine alan Alaiye Otelleri'nin Genel Müdürü Selim Soylu, helal tatilin dünyada yükselen bir trend olduğunu ifade etti. Soylu, "Son 10 yılda Anadolu'da ekonomik gelişmeler oldu. Refah arttı. Tatil artık bir lüks tüketim değil, bir ihtiyaç haline geldi. Biz de bu talepleri karşılamak için yatırımları hayata geçirdik" dedi. İç pazarın yanı sıra Avrupa'da yaşayan Türklerin ve yabancı Müslümanların da otele yoğun ilgi gösterdiklerini belirten Soylu, "Adin Beach'te, yabancı uyruklu Müslüman misafir sayısı fazla. Rusya, Kazakistan, İngiltere'den gelen misafirlerimiz var" dedi. Alanya'nın helal turizmin başkenti olma yolunda ilerlediğinin altını çizen Soylu, "Alanya'da 5 tane helal turizm yapan tesis var. 6'ncısı da açılacak. Bu trendde bir ilerleme var. Dünyadaki Müslüman sayısına bakıldığında, bu ilerlemenin gayet normal olduğu görülüyor. Bu bir ihtiyaç. Maria kalkıp gelip Akdeniz sahillerinde güneşlenebiliyorsa, kendi anlayışları içinde tatilini yapıyorsa, Meryem de kendi anlayışları içinde tatilini yapabilmeli" diye konuştu. Son yıllarda Anadolu insanının zenginleştiğini ve tatil yapmaya başladığını belirten Soylu, yeni yatırımlara hazırlandıklarını açıkladı.

KADINLARA ÖZEL İMKÂN

Otellerinde kadın ve erkekler için ayrı SPA, kapalı havuz ve fitness merkezi olduğunu, ayrıca kadın, erkek ve karışık olmak üzere 3 tane de sahil ve havuz ünitelerinin olduğunu vurgulayan Soylu şunları söyledi: "Kadınlar için bir tane de su parkımız var. Bu işte kadınlar çok önemli. Çünkü tatil konusunda daha çok onlar mağdur. Onlar her yerde denize giremedikleri için kadınların isteklerini ön planda tutuyoruz."

YATIRIM DAVETİ VAR
Adin markasını büyütmek istediklerini vurgulayan Selim Soylu, "Adin markasını hem ulusal hem de uluslararası alanda geliştirmeyi planlıyoruz. Birleşik Arap Emirlikleri'nden 'gelin burada otel kurun' diye çağrılar aldık. Özellikle Abu Dabi'de bu anlamda ilgi var. Çünkü helal turizm hizmeti veren resort otellerinin dünyada örneği yok" dedi. Soylu, muhafazakâr kesimin özel villalarda, ayrılmış bölgelerde tatil yaptığını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yükselen trend muhafazakâr tatil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN