Flistinliler BM'nin kararını kutladı!

New York'ta Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezi'ne Filistin bayrağı asılmasını İsrail karşıtı ultra Ortadoks Yahudi haham ve Filistinliler birlikte kutladı.

Giriş Tarihi: 1.10.2015 11:10 Güncelleme Tarihi: 1.10.2015 11:11
Flistinliler BM'nin kararını kutladı!
Ortodoks Yahudi Hahamlar'dan oluşan bir kalabalık ve onlara katılan Filistinli gençler, BM'ye ilk kez Filistin bayrağının göndere çekilmesini desteklemek için BM Genel Merkezi karşısındaki Dag Hammarskjold Park'ta toplandı.
İsrail'in Filistin'deki saldırganlığını her fırsatta kınayan ve gösteri düzenleyen İsrail karşıtı Yahudi grup, çarşamba günü İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun BM Genel Kurulu'na yapacağı konuşma nedeniyle de aynı parkta gösteri düzenleyeceklerini duyurdu.
BM'de, "Üye olmayan gözlemci devlet" statüsünde bulunan Filistin'in bayrağı, 10 Eylül'de BM Genel Kurulu'nda kabul edilen karar uyarınca göndere çekilirken, aynı tasarı gereği Vatikan'ın bayrağı da geçtiğimiz cuma gün Papa'nın ziyareti sırasında asılmıştı.
BM'deki tarihi bayrak törenine Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Başbakan Ahmet Davutoğlu, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Mun, Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile çok sayıda diplomat katılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Flistinliler BM'nin kararını kutladı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN