Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’dan 2 bin kişiye

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (), işsizlikle mücadele yolunda en önemli programlarından olan Toplum Yararına Program (TYP) ile 2 bin kişiye sağlayacak.

Giriş Tarihi: 6.10.2015 11:56
Mersin İŞKUR’dan 2 bin kişiye istihdam

'dan yapılan açıklamaya göre, 19 Ekim 2015 ile 15 Haziran 2016 tarihleri arasında kamu kurum ve kuruluşlarına destek personel ı sağlanacak. Özellikle dezavantajlı konumda olan, uzun süreli işsiz kalan vatandaşları hedef alan programın amacı, geçici de olsa vatandaşların iş gücü piyasasından uzaklaşmasını engelleyerek yeniden iş bulmasına fayda sağlamak.

Toplam 2 bin kişinin istihdam edileceği programda 1355 kişi İl Milli Eğitim Müdürlüğünde, 110 kişi il Müftülüğünde, 535 kişi de diğer kurum kuruluşlarda istihdam edilecek.

Yapılan açıklamada başvuruların 5 Ekim 2015 ile 14 Ekim 2015 tarihleri arasında olacağı belirtirken, vatandaşların kuruma gelerek iş ve meslek danışmanları aracılığı ile bilgi alabilecekleri ve başvuru yapabilecekleri ifade edildi.

İŞKUR İl Müdürü Mustafa Kutlu, özellikle işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde uygulanan Toplum Yararına Programla 2 bin kişiye istihdam sağlayacaklarını vurgulayarak, "İşsizlikle mücadele hususunda birçok program ile vatandaşlara hizmet etmeye çalışıyoruz, bu programla özellikle uzun süreli işsizleri, dezavantajlı kişileri hedef alıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin İŞKUR’dan 2 bin kişiye istihdam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN