Tarsim’den üreticilerine ‘nızı İhmal Etmeyin’ çağrısı

Havuzu’ndan (TARSİM’), Aydın’ın Söke ilçesindeki yangında cıların büyük zarar görmesinin ardından uyarısı yaptı.

Giriş Tarihi: 7.10.2015 10:07
Tarsim’den arı üreticilerine ‘Sigortanızı İhmal Etmeyin’ çağrısı

Havuzu'ndan (TARSİM'den) yapılan açıklamada, geçtiğimiz günlerde Aydın'ın Söke ilçesinde yaşanan orman yangının çok sayıda lı kovana zarar verdiği ve arı üreticilerinin ciddi anlamda zarar gördüğü belirtilerek, bu çerçevede TARSİM'e Aydın ilinden 1 adet hasar ihbarı yapıldığı bildirildi.

Yapılan açıklamada, beklenmedik anlarda ve boyutlarda meydana gelebilecek bu gibi risklerden korunmak amacıyla nın öneminin altı çizildi. Arıcılık faaliyetiyle ilgilenen üreticilere geçmiş olsun dileğinde bulunularak, herhangi bir felaketle karşılaşmadan önce mutlaka sigortanızı yaptırın çağrısında bulunuldu.

2014 yılından itibaren uygulamada olan Devlet Destekli Arıcılık (Arılı Kovan) Sigortası çerçevesinde, plakalı, modern ve aktif kovanlar ve içindeki arı kolonisi, fırtına, hortum, yangın, heyelan, deprem, taşıt çarpması, sel ve su baskını, vahşi hayvan saldırısı risklerine, gezginci arıcılıkta ise, kovanların nakliyesi esnasındaki çarpma, çarpışma, devrilme ve yanma risklerine karşı teminat altına alınabiliyor. Veteriner Bilgi Sistemi'ne (TÜRKVET'e) ve Arıcılık Kayıt Sistemi'ne (AKS'ye) işletme kaydı yaptırıldıktan ya da mevcut kayıt güncellendikten sonra, tarım sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili sigorta şirketinin dağıtım kanalları aracılığıyla sigorta yaptırılabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarsim’den arı üreticilerine ‘Sigortanızı İhmal Etmeyin’ çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN