HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

600 görüşme 500 milyon $'lık fırsat

High Tech Port by MÜSİAD Qatar fuarı savunma sanayisinin yüzünü güldürdü. Fuara katılan Türk şirketleri 600 görüşme yaptı, 500 milyon dolarlık iş hacmi doğdu

Giriş Tarihi: 10.10.2015
600 görüşme 500 milyon $'lık fırsat
Katar'ın başkenti Doha'da 6-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen High Tech Port by MÜSİAD Qatar fuarı, Türk ve Katar savunma sanayisinin devlerini buluşturdu. Fuara katılan Türk şirketleri, 600 işbirliği görüşmesi sonucu 500 milyon dolarlık iş hacmiyle fuardan ayrıldı. Fuarda THY Teknik, Katar Airways ile yaptığı mutabakatta 50 milyon dolarlık iş hacmi oluştururken, Katar'ın Bilim ve Teknoloji Bakanlığı ICT Katar, özellikle siber güvenlik, akıllı şehir uygulamaları konusunda kısa dönemde Türkiye ile 200 milyon dolarlık iş hacmi oluşturacağının sinyallerini verdi. Fuarı değerlendiren High Tech Port by MÜSİAD Genel Koordinatörü Hakan Kurt, "3 günlük fuar boyunca firmalarımız 600 iş görüşmesi gerçekleştirdi. Bu görüşmeler neticesinde 500 milyon dolarlık iş flörtü başladı" dedi.

DEVLETLE 100 GÖRÜŞME YAPILDI
Kurt şöyle devam etti: "Etkinlik süresince Katarlı firma ve yatırımcılarla fuarımıza katılan firma ve kurumlar arasında toplamda 500 sivil iş görüşmesi organize ettik. Ayrıca, Katar Savunma Bakanlığı, Katar Silahlı Kuvvetleri, ICT Katar Bakanlığı, Katar İçişleri Bakanlığı, Katar Airways ve Katar Ekonomi Bakanlığı yetkilileri ile firmalarımız arasında 100 adet kurumsal iş görüşmesi gerçekleştirildi. Katar'da verimlilik odaklı bir iş geliştirme projesi gerçekleştirdik ve buradan dünyaya meydan okuduk. Elinde iş modeli olanlar ve sabredenler Katar'da mutlaka kazanacak. Buradan yeni pazarlara da yöneleceğiz"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
600 görüşme 500 milyon $'lık fırsat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN