Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BES 2023 hedefine koşuyor

Hükümetin 2023'te 12 milyon BES katılımcısı hedeflediğini belirten NN Hayat ve Emeklilik CEO'su Frank Eijsink, "2014 sonunda sistemde 5 milyon katılımcı vardı. Önümüzdeki dönemde hedefi tutturacağımızı düşünüyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 14.10.2015
BES 2023 hedefine koşuyor
NN Hayat ve Emeklilik CEO'su Frank Eijsink, BES'te (Bireysel Emeklilik Sistemi) kâr elde edilememesinin ölçek problemi olduğunu belirterek, "Sistemden çıkış kolay olduğu için Türkiye'de belli bir ölçeğe ulaşmak kolay değil. Sektör olarak önceliğimizin çıkışları en aza indirerek belli bir büyüklüğe gelmek olduğuna inanıyorum" dedi. Eijsink, NN Hayat ve Emeklilik olarak finansal performanslarının yılın ilk yarısı itibarıyla hedefleri doğrultusunda gerçekleştiğinin altını çizdi. "Sektör için ölçek önem kazanmaya başlayacak ve ne kadar büyükseniz o kadar verimli olabileceksiniz" diyen Eijsink sözlerine şöyle devam etti: "Zorunlu olması beklenen BES, büyük sigorta şirketlerine bir ivme kazandıracak, küçük şirketler ise pazardan çıkmak zorunda kalabilecekler. NN Hayat ve Emeklilik olarak, pazarın altıncı şirketi konumundayız ve bu durumdan yararlanabileceğimize inanıyoruz. Yüksek otomasyona sahibiyiz, örneğin sadece akıllı telefonlarını kullanarak müşterilerimize BES sözleşmelerinde değişiklikleri yapma imkânı veren mobil uygula

HEDEF 12 MİLYON KATILIMCI
Zaman içinde, birikimler büyüdükçe kârın geleceğini ifade eden Eijsink, sistemden çıkış kolay olduğu için Türkiye'de belli bir ölçeğe ulaşmanın kolay olmadığına değindi. Eijsink: "Problemin büyüklüğü hakkında bir fikir vermesi açısından; hükümet 2023'te 12 milyon bireysel emeklilik katılımcısı hedefi açıkladı. 2014 sonunda, sistemde 5 milyon katılımcı vardı. Yani bu, 9 sene içinde 7 milyon katılımcı daha elde etmek demek. Kulağa yapılabilir gibi geliyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BES 2023 hedefine koşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN