Borussia atacak Türkiye kazanacak

Türkiye tekstilde Borussia Dortmund'un vazgeçilmezi oldu. Borussia'nın Satın Alma Müdürü Claudia Reimer, "Takım, maç kazandıkça taraftarlar ürün istiyor. Türkler hızlı üretimle işimizi kolaylaştırıyor"

Giriş Tarihi: 16.10.2015
Borussia atacak Türkiye kazanacak
Türkiye tekstil ve hazır giyimde sadece dünyanın dev giyim markalarının değil, ünlü futbol kulüplerinin de radarına girdi. Alman futbol liginin ünlü takımlarından Borussia Dortmund, taraftar ürünlerini Türkiye'den tedarik ediyor. Borussia Dortmund logolu tişörtten eşofmana, formadan nevresim takımına kadar onlarca tekstil ürününü Türkiye'den alan takım, bunları dünyanın her yerindeki satış noktalarında taraftarlarına sunuyor. 8'inci İstanbul Moda Konferansı için Türkiye'ye gelen Borussia Dortmund'un Satın Alma Müdürü Claudia Reimer, Türk üreticilerle çalışmaktan dolayı son derece memnun olduklarını söyledi.

6 HAFTADA TESLİMAT

Türkiye'nin tekstildeki kalite standardının üst seviyede olduğunu belirten Reimer, tedariklerinde Türk üreticileri seçmelerinin en önemli nedenlerinden birinin de maçlarda aldıkları galibiyet olduğunu söyledi. Takımın maçta art arda galip geldiği dönemlerde taraftarların mağazalar ve internetten Borussia Dortmund logolu ürünlere hücum ettiğini açıklayan Reimer, "Bazen bir ayda 20-30 bin parça ürünü hızlıca tedarik etmemiz gerekiyor. İşte bu noktada Türkiye imdadımıza yetişiyor. Türkler kısa sürede üretim yapıp 6 hafta içinde malı bize gönderebiliyor" dedi. Borussia Dormund'un Dormund şehrinde 6 tane mağazası bulunuyor. Bunun dışında online ticaret de yapan wtakım, erkek, kadın, çocuk giyim ve ev tekstili ürünleri satıyor. 8 yıldan beri Türkiye'den tedarik yaptıklarını açıklayan Reimer, sezonun yoğun olmadığı dönemlerde aylık 2-3 bin adetlik mal aldıklarını söyledi.

YÜZDE 80'İ TÜRKİYE'DEN

Mağazalarındaki tekstil ürünlerinin yüzde 80'inin Türkiye'den tedarik edildiğinin altını çizen Reimer, şöyle konuştu: "8'inci İstanbul Moda Konferansı için İstanbul'a geldim. Burada ikili iş görüşmeleri de yapıyorum. Alımlarımızı artıracağız. Türkiye ile çalışmaktan dolayı son derece memnunuz. Türk üreticiler kalitede olduğu kadar işçilerin sosyal koşullarına sağlanan unsurlarda da oldukça ileri seviyede."

'TAKIMIN FORMALARI PUMA ARACILIĞIYLA BİZE GELİYOR'
Claudia Reimer, Borussia Dortmund takımının oyuncularının formalarının da Türkiye'de üretildiğini söyledi. Formaların kendilerine Puma aracılığıyla geldiğini belirten Reimer, "Aslında tekstil ürünlerimizin büyük çoğunluğu Türkiye'den geliyor diyebiliriz. Uzakdoğu'dan tedarik oranımız giderek düşüyor. Sadece aksesuvar bölümünü bu ülkelerden alıyoruz. Türkiye'deki kalite standardı en büyük önceliklerimizden biri. Çünkü müşterilerimize bu standardı sunmak zorundayız" dedi. Taraftar ürünlerinin Japonya, Malezya ve Endonezya gibi ülkelerde de çok satıldığını söyleyen Reimer, "Özellikle Japonya'da Borussia Dormund'a büyük bir hayranlık var. Burada online satış yapıyoruz. Almanya'da ise 6 mağazamızın yanısıra dünyanın çeşitli ülkelerinde lisanslı olarak ürünlerimizi mağazalara satıyoruz" şeklinde konuştu.

'EKONOMİNİZ ÇOK GÜÇLÜ'
İstanbul Moda Konferansı için beraberinde Borussia Dortmund'un da olduğu 10 alım grubunu İstanbul'a getiren Alman ticaret finansmanı şirketi DS Consept'in Genel Müdürü Ansgar Hütten, "Türkiye'nin ekonomisi çok güçlü" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Borussia atacak Türkiye kazanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN