Nakliyeciyi tek tuşla kâra geçirdi

Giriş Tarihi: 20.10.2015
Nakliyeciyi tek tuşla kâra geçirdi

Genç KOBİ'lerden Webnak, nakliyede önemli bir yeniliğe imza attı. Araçları online olarak birbirine bağlayan şirket, firmaların maliyetini düşürerek kârlılıklarını artırdı

Türkiye'deki girişimci KOBİ'ler hayata geçirdikleri buluşlarla hem şirketlerin katma değerlerini artırıyor hem de birçok alanda hayatın kolaylaşmasını sağlıyor. Son dönemde KOBİ'lerin inovatif yatırım alanlarından biri de ulaşım çözümleri oldu. Mucit girişimciler, trafik yoğunluğu ve araç kullanımlarına ilişkin sayısız yazılım geliştirerek farklı sektörlerin hizmetine sundu. Bu firmalardan biri olan Webnak, yenilikçi bir ürüne imza atarak yük taşımacılığında hem verimi arttırdı hem de firmaların ulaşım maliyetlerini ciddi oranda aşağı çekti. Şirket, ürününü taşıtan firmalar ve nakliyeciler arasında yurtiçi kara yolu yük taşımacılığında online nakliye organizatörlüğü yapıyor. Bu hizmet sayesinde, müşteriler işlemleri için hızlıca fiyat alabiliyor ve tüm süreci Webnak'a emanet ediyor. Böylece operasyonel ve mali yükten maksimum tasarruf sağlamış oluyor.

ÜCRETSİZ ÜYELİK
Nakliyeciler ücretsiz üye oldukları Webnak'la cep telefonu ve bilgisayarlarından taşıma ilanlarını görüntülüyor, teklif veriyor ve yükü teslim alıyor. İşlem başladığı anda tüm operasyonel süreç Webnak üzerinden ilerliyor. Şirketin hizmet kapsamına ise şehiriçi-şehirlerarası karayolu yük taşımacılığı, parça ve komple araç taşıma hizmetleri ile spot ve düzenli sevkıyat çözümleri giriyor.

ÜCRETSİZ NAKLİYE SİGORTASI BULUNUYOR
Webnak yetkilileri, yük veren firmalara sağlanan faydaları şöyle özetledi: "Webnak, yük veren firmaya en hızlı ve uygun fiyat teklifini veriyor. Teklife uygun olarak da yük veren için yüzde 100 araç bulma garantisi sağlıyor. Yük veren firma, nakliyeciyi GPS ile takip edebiliyor. Böylece yükünün nerede olduğunu anında görebiliyor. Ayrıca ilgili firmanın yüküne Webnak tarafından 100 bin TL'ye kadar ücretsiz nakliye sigortası yapılıyor."

WEBNAK NASIL ÇALIŞIYOR?

Firmalar İçin
* Firmalar, taşıma ihtiyaçları için teklif istiyor.
* Webnak, 15 dakika içinde teklifi veriyor.
* En iyi fiyatla taşıma gerçekleşiyor.
* Firmalar yüklerini GPS ile takip edebiliyor.
* Süreç takibi, faturalandırma ve ödeme Webnak üzerinden gerçekleşiyor.

Nakliyeciler İçin

* Nakliyeciler mobil uygulama üzerinden yük ilanlarını görüntülüyor ve teklif veriyor.
* Taşıma gerçekleşiyor ve Webnak'a fatura kesiliyor.
* Webnak nakliyeciye ödemeyi hemen yapıyor.
* Webnak, İstanbul Avrupa - Anadolu Yakası, Bursa, İzmir ve Adana'da hizmet veriyor. Şu anda Webnak'ı 15 binden fazla nakliyeci ve 3 binden fazla yük veren firma kullanıyor.

KOBİ GÜNDEM

FIRSAT

Yerli teknoloji projelerine Avrupa'dan fon desteği geldi
Türkiye'de geliştirilen teknolojilerin desteklenmesi ve ticareştirilmesi amacıyla ACT Teknoloji Transferi Hızlandırıcı Fonu (Accelerating The Commercialization of Technology) kuruldu. ACT'ın destekleyeceği projeler, Boğaziçi Üniversitesi liderliğinde 34 üniversitenin yer aldığı bir kurul tarafından belirlenecek. ACT 2015-2018 yılları içinde 20-25 teknoloji girişimine, 100 bin eurodan 2.5 milyon euroya kadar yatırım yapabilecek. Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu konuyla ilgili şu bilgileri verdi: "ACT 2015- 2018 yılları içinde 20-25 teknoloji girişimine, 100 bin euro'dan 2.5 Milyon euroya kadar yatırım yapabilecek."

TEŞVİK

Ortaklık yapan KOBİ'ye milyon liralık destek
KOBİ'lerin teşvik kurumu KOSGEB'te yeni destekler, katma değerli üretime yönelik dizayn ediliyor. Yeni modelde, şirket evliliklerine 1 milyon lira hibe var. Patentli üretime vergi desteği sağlanırken, teşvik kurumları da tek çatı altında toplandı. Bu kapsamda ilk kez üretim ve pazarlama hatlarını birleştiren şirketlere 250 binden 1 milyon TL'ye kadar hibe teşvik veriliyor. Rakam birleşmenin hacmine göre veriliyor. 20 milyon TL'yi aşan birlikteliklere devlet de 1 milyon TL verecek. Teşvik uygulaması Ekim 2016'ya kadar geçerli.

GİRİŞİM

Genç girişimciler sanayiye ilham vermeye geldi
İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından düzenlenen "Metalik Fikirler 4. Ar-Ge Proje Pazarı" sonuçlandı. 20 ilden 364 projenin başvurduğu Metalik Fikirler 4. Ar-Ge Proje Pazarı yarışmasında ön jüri tarafından seçilen 80 proje ise sanayicilerin daha rahat incelemesi için fuar alanında ayrılan bir bölümde sergilendi. Yarışmada öğrenci dalında Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden Büşra Aykaç, Gözde Torun, Serkan Koylan ve Şeyma Koç birinci oldu.

UZMANINDAN TAVSİYE

Finansal yenilikleri araştırın
İş hayatında yaşanan kıran kırana rekabet birçok sektörde KOBİ'lerin işlerini hayli zorlaştırıyor. Bu nedenle KOBİ'ler ayakta kalabilmek için maliyet konusuna fazlasıyla önem vermek zorunda. Bu kapsamda kurumsal ve finansal yönetim sistemlerini öğrenerek, gelenekselliğin getirdiği yüklerden kurtulabilirsiniz. Bugün şirketler kendilerine has geliştirilen finansal yazılımlar sayesinde maliyetlerini ciddi oranda aşağı çekiyor. Şirketinize özel olarak hazırlanmış gelir ve giderlerinizi anlık olarak görebildiğimiz finansal yazılımlar kullanın.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nakliyeciyi tek tuşla kâra geçirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN