Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Deutsche Bank 10 ülkeden çıkıyor

CEO John Cryan, bankayı daha kârlı ve daha az karmaşık hale getirebilmek için yeniden yapılandırmaya gidileceğini açıkladı. Hisse senetleri dün yüzde 5'in üzerinde değer kaybeden Deutsche Bank'ın piyasa değeri 37.1 milyar euroya geriledi.

Giriş Tarihi: 30.10.2015
Deutsche Bank 10 ülkeden çıkıyor
Bu yılın üçüncü çeyreğinde zararı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık 65 kat artarak 6 milyar euroya çıkan Alman Deutsche Bank, 10 ülkede toplam 9 bin kişinin işine son vereceğini açıkladı. Banka, geçen yılın üçüncü çeyreğinde 92 milyon euro zarar açıklamıştı. Banka, danışmanlık hizmeti aldığı kişilerin sayısını da azaltacak ve bünyesindeki Postbank'ı da satarak, 15 bin bankacıyı da bünyesinden çıkaracak.

GELİR AZALDI
Banka yetkililerinin kârlılığı artırmak amacıyla böyle bir karar aldıkları belirtildi. Alman banka, kendi çalışanları dışında, danışmanlık hizmeti aldığı kişilerden de 6 bin kişinin işine de son verileceğini duyurdu. Alman bankanın aralarında Meksika'dan Yeni Zelanda'ya kadar 10 ülkede operasyonlarını durduracağı belirtildi. Banka, Brezilya'daki operasyonlarını da küresel ve bölgesel merkezlere taşıyacak. Deutsche Bank, Avrupa'da Danimarka, Finlandiya, Norveç ve Malta'dan da çıkacak. Bankanın üçüncü çeyrek geliri de yüzde 7 geriledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deutsche Bank 10 ülkeden çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN